[ad_1]

Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Doğu ve Yayla Mahalle Muhtarlarını ziyaret etti. 

“DEVLETİMİZİN GÖREN GÖZÜ, DUYAN KULAĞI, TUTAN ELİSİNİZ”

Muhtarlık kurumunun devlet yönetiminin temel yapı taşlarından birisi olduğunu vurgulayan Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, “Muhtarlarımız ise bu önemli kurumun yetkilileri olarak ülkemizin en ücra köşelerinde dahi devletimizin gören gözü, duyan kulağı, tutan elidir. Muhtarlarımız; eğitim, sağlık, altyapı, güvenlik, kültür, sanat ve spor gibi her alanda vatandaşlarımıza sunulacak hizmetlerde devletimiz ile vatandaşlarımız arasında köprüdür. 

Bu köprü görevini icra ederken, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri, ihtiyaçları ile muhtarlık müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir” dedi. 

“HER TÜRLÜ TAKDİRİ HAK EDİYORLAR”

 

Ilık, “Muhtarlarımıza 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ziyaret gerçekleştirerek, günlerini kutladık. Bu ziyaretlerimizde Doğu ile Yayla Mahallesi Muhtarlarımız işleri dolayısıyla yerlerinde yoktu. Biz de bugün bu ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Ziyaretimizde muhtarlarımız, mahalle sakinlerimizin istek ve taleplerini ilettiler. 

Bizlerde sivil toplum kuruluşları olarak üzerimize düşen her türlü görevi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapacağımızı ifade ettik. Kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olarak, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği konumunda olan muhtarlık müessesesi, insan ve hizmet odaklı anlayışın icrasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. 

Mevcut her türlü sorunun çözümünde ve taleplerin yerine getirilmesinde açık kapı olan, vatandaşın derdiyle dertlenen, Devlet-Millet bütünleşmesinin tesisinde önemli bir role sahip olan muhtarlarımız, yaptıkları bu fedakâr çalışmalarla her türlü takdiri hak etmektedirler. 

Milletimize hizmetkâr olma yolunda gecesini gündüzüne katarak görevinin başında olan tüm muhtarlarımızın yolu, bahtı açık olsun diyor, başta ilimizde görev yapan muhtarlarımız olmak üzere, tüm muhtarlarımıza görevlerinde kolaylıklar, başarılar, sağlık ve esenlikler diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Haber / Erdal AYDIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *