[ad_1]

 

Rektör Şengörür, toplantıda yaptığı konuşmada, “Ülke olarak bizim çok çalışmamız gerekiyor” dedi.  

Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür’ün başkanlığında yapılan toplantıda, 2023-2024 eğitim öğretim yılında fakülte bünyesinde yürütülecek akademik çalışmalar görüşülerek, 2022-2023 eğitim öğretim yılında fakülte bölümlerinde yapılmış olan proje, makale, dergi ve laboratuvar çalışmalarının yanı sıra öğrencilerle yapılmış olan akademik, kültürel, sportif ve teknik gezi faaliyetleri değerlendirildi.

“GÜÇLÜ BİR ÜLKE OLACAĞIZ” 

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür ve Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Ayar, açılış konuşması yaptı. Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Ayar, fakülteleri hakkında genel bir bilgilendirmede bulunarak, destekleri için Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür’e teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür de İsrail’in Filistin halkına yönelik insanlık dışı saldırıları dolayısıyla büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, “Bu zulmün en kısa zamanda sona ermesini temenni ediyorum. Ülke olarak bizim çok çalışmamız gerekiyor. Biz, günde 17-18 saat çalışacağız ve güçlü bir ülke olacağız” dedi.

“SİZLERİN DAHA ÇOK ÜRETMESİNİ BEKLİYORUZ”

Akademide üretim yapabilmenin huzur ve güven istediğini belirten Prof. Dr. Şengörür, “Bizler yöneticiler olarak siz değerli akademisyenlerimizin huzurlu ve güvenli bir ortamda çalışabilmesi için büyük gayret gösteriyoruz. Akademideki huzur ve hürriyet ortamı daha fazla üretim; makale, proje, bildiri gibi akademik yayın sayılarının artması demektir. 

Dolayısıyla sizlerin daha çok üretmesini bekliyoruz ve bunun hakkımız olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.   

ÇALIŞMALARDAN BAHSETTİ

 

Eğitiminin kaliteli ve sürdürülebilir olması bağlamında yürütülen kurumsal akreditasyon çalışmaları, akademik personelin kendini geliştirmesinin önemi, özlük hakları, akademik yayın sayıları, öğrenci odaklı üniversite misyonu ve öğrencilerin sosyal sorumluluk projelerine katılımı konularında yapılacak çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Şengörür, konuşmasının sonunda yeni eğitim öğretim yılının hayırlı ve başarılı olması dileğinde bulundu. 

SUNUM YAPTILAR 

Rektör Şengörür’ün konuşmasının ardından Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nilüfer Özgür, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. İlker Tosun, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ertuğ Can, Felsefe Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Elife Kılıç, Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. H. Hale Karayer, Rektör Yardımcısı ve Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meryem Çamur Demir, Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Çalışkan, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bilal Balkan, Mütercim Tercümanlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Esra Birkan Baydan, Psikoloji Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Pelin Dikmen Yıldız, Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Adem Başpınar, Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Faruk Doğan ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Kurt sırasıyla bölümlerine ilişkin faaliyet sunumlarını yaptı. 

Haber / Erdal AYDIN 
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *