[ad_1]

 

Mevcut Genel Başkan Mustafa Destici’nin güven tazelediği kurultayda, Tekirdağ İl Başkanı Turan Demircan da yeniden Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliği’ne seçildi. 

Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) 12. Olağan Büyük Kurultayı’na katılmak isteyenler için Tekirdağ’dan iki otobüs kaldırıldı. Büyük Birlik Partisi Tekirdağ İl Başkanı Turan Demircan, İlçe Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer, kurultay öncesi Büyük Birlik Partisi kurucusu, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret ettiler. 

“DÜNYA BARIŞINI TEHDİT EDEN BİR PROBLEME DÖNÜŞÜYOR”

Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen Büyük Birlik Partisi 12. Büyük Kurultayı, Genel Başkan Mustafa Destici’nin delegeleri selamlamasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

Destici, kurultayda yaptığı konuşmada, son 10 yıllık zaman diliminde Türkiye’nin güvenliğini birinci dereceden etkileyen çok fazla gelişme yaşandığını ifade ederek, “Son olarak Kudüs’te, Gazze’de yaşananlar, vicdan ve insaf sahibi hiçbir insanın kabul edemeyeceği bir insanlık dramı olmasının yanı sıra, adım adım bölgemizin ve topyekûn dünya barışını tehdit eden bir probleme dönüşüyor” dedi.

“BUNU YAPACAK OLAN TÜRK MİLLETİDİR”

 

Filistin’de yaşananları üzüntüyle takip ettiklerini belirten Destici, “Anlaşmazlık konusu ne olursa olsun, geçmişte ne yaşanmış olursa olsun, sivillere yönelen saldırılar cinayettir. Kudüs, tüm semavi dinler için kutsal sayılan bir bölgedir. Tarihte yaşanan sayısız olumsuz örneğe rağmen; insanlığın, geçmişte yaşananlardan çıkarması gereken dersler, bilimin ve teknolojinin bugün geldiği düzey, Kudüs’ün, tüm inanç grupları için bir ’sevgi’ ve ’barış’ merkezi haline getirilmesi olmalıdır. Bu duruma İsrail izin vermeyecek mi? Amerika buna müsaade etmeyecek mi? O zaman yeni bir Selahattin Eyyubi gelir, Kudüs’ü fetheder ve Mescid-i Aksa’yı bağımsızlaştırır. Bunu yapacak da Türkiye’dir, Türk milletidir” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’Yİ ‘82 DARBE ANAYASASI’NDAN KURTARMALIYIZ”

 

Türkiye gündemine dair de açıklamalarda bulunan Destici, “Türkiye’nin gündemindeki en önemli konulardan birisi de yeni anayasa. Kurulduğumuz günden beri hep Türkiye’nin bu darbe anayasasından kurtularak; yeni, sivil ve demokratik bir anayasaya kavuşmasını istedik. Bu manada yapılan bütün çalışmaları da destekledik. 2021 yılında Cumhurbaşkanımız yeni anayasa çağrısı yaptı. 

Biz de olumlu cevap verdik. Bunun üzerine şahsım ve arkadaşlarımla, mecliste bulunan siyasi partileri ziyaret ettik. ‘Gelin bu çağrıya olumlu yanıt verin’ dedik fakat olumlu yanıt vermediler. Bu sene Cumhurbaşkanımız bir çağrı daha yaptı. Biz, Cumhur İttifakı partileri olarak bunu olumlu karşıladık ve çalışmalarımızı paylaştık. Başta CHP ve İYİ Parti’nin bu çağrıya olumlu cevap vermesini bekliyoruz. Hepimize düşen; Türkiye’yi ‘82 darbe anayasası’ndan kurtarmak olmalıdır” ifadelerini kullandı. 

“KAYIP DEĞİL, KAZANÇTIR” 

Sığınmacılar meselesine de değinen Mustafa Destici, “Sığınmacı meselesi, depremden sonra maddi olarak daha büyük bir külfet haline dönüşmüştür. Türkiye, geçici sığınmacılar meselesini çözmekle yükümlüdür. Özellikle 6 Şubat’ta yaşadığımız depremden sonra bu sıkıntı maddi olarak da daha büyük bir külfet haline dönüşmüştür. 

Ev kira ve fiyatlarındaki artış, gıda fiyatlarında artış ve hayat pahalılığı maalesef özellikle alt gelir grubu sahibi kardeşlerimizin geçimini ciddi anlamda zorlaştırmıştır. Elbette ki bunun tek sebebi sığınmacılar değildir ama önemli sebeplerinden bir tanesi sığınmacılardır. 

Sığınmacıların, yabancı istihbarat kuruluşları açısından zaaf noktası ve hareket alanı oluşturduğunu düşünüyoruz” dedi. Sığınmacıların Türkiye’yi hedef alan pkk/pyd terör örgütü başta olmak üzere birçok terör örgütü için doğal insan kaynağı potansiyeli oluşturduğunu da ifade eden Destici, “Türk soylu olan sığınmacılar, bu kapsam dışında değerlendirilmelidir çünkü burası Türk yurdudur ve dünyadaki her Türk’ün yurdudur. On binlerce Türk soylunun ülkemizde bulunması bir kayıp değil kazançtır” şeklinde konuştu. Destici’nin konuşmasının ardından faaliyet ve mali rapor okundu.

DEMİRCAN YENİDEN MKYK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ 

 

Daha sonra seçimlere geçildi. Mevcut Başkan Mustafa Destici ile Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve eski Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut’un yarıştığı kurultayda, Mevcut Başkan Destici, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi. Büyük Birlik Partisi Tekirdağ İl Başkanı Turan Demircan da yeniden Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi oldu.

TANSİYON YÜKSELDİ 

Mevcut Başkan Mustafa Destici ile MKYK Üyesi Ünsal Karabulut’un yarıştığı kurultayda, zaman zaman tansiyon yükseldi. İki grup arasında yaşanan arbede polis ekiplerinin müdahalesiyle son buldu. 

Haber / Şaban KARDEŞ

 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *