[ad_1]

 

İlçe Başkanı Salih Azbay, muhtarların vatandaşla devlet arasında önemli bir köprü vazifesi üstlendiğini kaydederek, “İlçemizin her alanda gelişmesi ve kalkınmasında siz değerli muhtarlarımızın rehberliğine ve düşüncelerine ihtiyacımız var” dedi. 

Çerkezköy Gönlübol Restoran’da dün saat 09.00’da düzenlenen kahvaltı programına AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Salih Azbay ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı. 

VAHŞETİ KINADI 

İlçe Başkanı Salih Azbay, İsrail’in Filistinlilere yönelik vahşetini kınayarak başladığı konuşmasında, “Yaklaşık 10 gündür Filistin’de katil terör devleti İsrail tarafından zalimce katledilerek şehadete yürüyen kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi. 

“YEREL YÖNETİMLERİN MİHENK TAŞI” 

 

Azbay, muhtarlık müessesinin önemine de değinerek, “Yerel yönetimlerin mihenk taşını oluşturan, demokrasi nehrimizi besleyerek seçimle göreve gelen, vatandaşımızla devletimiz arasında önemli bir köprü vazifesi üstlenen muhtarlık müessesesinin kuruluş tarihi olan bu anlamlı günün, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Muhtarlar Günü olarak ilan edilmesinin yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi. 

“UTANÇ VESİKASI” 

“Çerkezköy’ümüzün her alanda gelişmesi ve kalkınmasında siz değerli muhtarlarımızın rehberliğine ve düşüncelerine ihtiyacımız var” diyen Azbay, “Türkiye’nin yönetim sisteminin çelik çekirdeği olan muhtarların hak ettikleri hizmetleri alabilmek için çok uzun yıllar beklemek zorunda kaldığı, AK Parti’den önce devletin de siyasetin de kapılarının muhtarlara kapalı olduğunu biliyoruz. 

Muhtarlarımızın çoğu zaman dertlerini anlatacak muhatap bulamadığını, bulsa da köyüne ve mahallesine çözümle dönemediğini de biliyoruz, hatta o manşeti hatırlayalım; ‘Muhtar bile olamaz’ manşeti. Eski Türkiye’nin muhtara ve muhtarlık makamına bakış açısını gösteren bir utanç vesikasıdır. 

Muhtarı, dolayısıyla milli iradeyi tahkir eden bu vesayetçi zihniyetin elinde ülkemizin en kıymetli yılları maalesef ki heba olmuştur. Kıymetli muhtarlarım, bu duygu ve düşüncelerle ilçemize önemli bir görevi icra eden, milletimizin güzide temsilcisi olan sizlerin 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, kendilerini milletimizin hizmetine adayan tüm muhtarlarımıza ve ailelerine sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Haber / Buse AKIN 
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *