[ad_1]

KİSEV’in yönetim kurulu toplantısı önceki gün yapıldı. Toplantıya; Keşan Kaymakamı ve KİSEV Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, KTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan, Keşan Lokantacı, Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar katıldı. 

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ DA UNUTULMADI”

KİSEV yetkilileri yaptıkları açıklamada, “Vakıf, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yürüttüğü çalışmalarla, dezavantajlı grupların hayatına dokunmayı sürdürüyor. Kurulduğu günden bu yana geçen 30 aylık süreç içerisinde KİSEV, hayırsever vatandaşların desteği ile gıda paketi, öğrenci bursları, sıcak öğün ve daha birçok hizmet ile yüzleri güldürdü. 

Toplantı kapsamında 30 aylık süre içerisinde yapılan çalışmalar değerlendirilirken, ilerleyen zamanda yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Keşan İyilik Sağlık Eğitim ve Vakfı, kurulduğu günden itibaren 30 ayda çalışmalarına ara vermeden devam etti. 

Keşanlı hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile günden güne büyüyen vakfımız aracılığıyla 500 üniversite öğrencisine burs verilirken, 200 bin öğün sıcak yemek de ihtiyaç sahiplerinin kapısına kadar ulaştırıldı. Ayrıca, 5 bin öğrenciye kıyafet ve kırtasiye yardımı yapılarak eğitimlerine destek olundu. 

Deprem bölgesinde yaşanan acil duruma duyarsız kalmayan vakıf, 110 çadır ile depremzedelerin barınma ihtiyacını karşıladı. İhtiyaç sahiplerine ulaşan 1000 gıda paketiyle de mutfaklarına katkı sağlandı. Engelli vatandaşlarımız da unutulmadı. Keşan İyilik ve Sağlık Vakfı, 100 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye ve tıbbi malzeme desteği sağlayarak onların günlük yaşamını kolaylaştırdı” dedi. 

“YARDIM AĞINI GENİŞLETMESİNİ SAĞLIYOR”

KİSEV’in eğitimden sağlığa ve gıdaya kadar birçok alanda ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmayı hedeflediğini kaydeden yetkililer, “Eğitim desteği, gıda yardımları, sağlık malzemeleri ve daha pek çok alanda gerçekleştirilen yardımlar, vakfın sosyal yardım ağını genişletmesini sağlıyor. 

Keşan İyilik ve Sağlık Vakfı, toplumun her kesimine ulaşarak yardımlarını sürdürecek. Bu süreçte, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmanın ve onların hayatında olumlu bir değişim yaratmanın mutluluğunu yaşamaya devam edecek. Vakfın değerli destekçileriyle birlikte, daha nice insana umut olacak” dedi. 

Haber/ Ebru CÜNİ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *