[ad_1]

 

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi tarafından 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik programlarına yeni kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen oryantasyon programında Fen Fakültesinin ve Trakya Üniversitesi’nin olanakları tanıtıldı.
Eczacılık Fakültesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Üniversitenin tanıtım videosunun izlenmesinin ardından Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Zaim, tanıtım sunumu yaparak öğrencilerin sorularını yanıtladı. 

ERASMUS ÖĞRENİM VE STAJ HAREKETLİLİĞİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

 

Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Öğr. Gör. Özay Ak, Öğrenci Değişim Programları, ikili anlaşmalar ve programlara katılım hakkında istatiksel bilgi verdi. Öğrencilere özellikle Erasmus öğrenim ve staj hareketliliği hakkında bilgi aktarılarak, eğitimlerinin bir kısmını yurt dışında yapmaları ve deneyim kazanmaları konusunda fikir verildi. 

Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Levent Göller, merkezin görev ve sorumluluklarını anlatan sunumunda rehberlik hizmetlerini tanıtmakla beraber bağımlılık çeşitleri ve bağımlılıkla mücadele konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

ŞEHİR TURU YAPTILAR

 

Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi İşveren İlişkileri ve Etkinlik Yönetimi Birim Sorumlusu Öğr. Gör. Ayşe Çelik Taşkın, merkezi tanıtarak yürütülen faaliyetler hakkında öğrencilere bilgi verirken, “Yetenek Kapısı” ve “Ulusal Staj Programı” ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) personeli Belkıs Kaya Çelik, başkanlık bünyesindeki şube müdürlüklerini tanıtırken, kültür, sanat ve spor alanlarında faaliyet gösteren SKS bünyesindeki topluluklardan da söz etti. Program öğrenciler için düzenlenen ve Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Karaağaç Yerleşkesindeki Lozan Anıtı ve Doğa Tarihi Müzesi gezilerini kapsayan şehir turu ile sona erdi.

Haber / Erdal AYDIN

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *