[ad_1]

 

İnşaat ve yıkıntı atıkları ile bozuk yollardan çıkan parke taşların geri kazanılması sayesinde bu yıl elde edilen tasarruf miktarı 7 milyon TL’ye ulaştı.

Lüleburgaz Belediyesi tarafından 2021 yılının Kasım ayında hizmete alınan İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi’nde binlerce ton inşaat ve yıkıntı atığı yeniden kazanılarak milyonlarca lira tasarruf edildi. Lüleburgaz Belediyesi’nden yapılan açıklamada “İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi’nde sadece bu yılın ilk 9 ayında 30 bin ton atık dolgu malzemesine dönüştürüldü. Bununla birlikte inşaat ve yıkıntı atıkları ile bozuk yollardan çıkan parke taşların geri kazanılması sayesinde bu yıl 7 milyon TL tasarruf elde edildi” denildi. 

DOLGU MALZEMESİ OLARAK KULLANILIYOR

 

Açıklamada, “Tesise inşaat ve yıkıntı atıklarından getirilen malzemeler, konkasör haznesine yüklendikten sonra 0 ile 15 santimetre aralığında, istenilen ebatlarda kamyonlara yüklenerek geçici stok alanında depolanıyor. Elde edilen malzemeler yol yapımlarında alt temel, altyapı çalışmalarında da dolgu malzemesi olarak kullanılıyor” ifadelerine yer verildi. 

Haber / İrem BANÇO

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *