[ad_1]

AB projesi kapsamında araç filosuna kazandırdığı kaza kırım ve kurtarma aracı ile olaylara müdahale eden ve bünyesinde 12 adet donanımlı itfaiye aracı ile 1 adet öncü müdahale aracı bulunduran Edirne İtfaiyesi, örtü yangınlarına bundan sonra hava üfleme makinesi ile müdahale edecek.

“HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRDIK”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Her yatırımımızda önce insan canı, insan sağlığı. Göreve geldiğimiz 2014 yılında ilk olarak, uzun yıllar eski terminal alanında derme çatma binalarda; zor şartlar ve imkansızlar içinde hizmet veren Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü modern bir binaya kavuşturduk. 

Yeni binada itfaiye personeli daha iyi çalışma koşullarına kavuşurken aynı zamanda Edirne İtfaiyesi’nin daha donamlı bir hale gelmesi için çalışmalarımızı sürdürdük. Modern ekipmanlarla ile itfaiyemizin hizmet kalitesini arttırdık” ifadelerini kullandı. 

“BU SİSTEMİ KULLANAN TÜRKİYE’DEKİ İLK BELEDİYEYİZ”

 

Modern ekipmanlara bir yenisini daha eklediklerini kaydeden Gürkan, “Orman yangını ve anız yangınlarına ekiplerimiz hava üfleme makinesi ile daha çabuk ve etkili müdahale edecek. Yanan madde üzerine kuvvetli olarak üflenen hava ile alevin sönmesine ve yanan maddenin ısısının azalmasını sağlanacak. Bu sistemi kullanan Türkiye’deki ilk belediyeyiz” dedi.

Haber / Buse AKIN

 

 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *