[ad_1]

Başkan Helvacıoğlu’na açıklamasında Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik katıldı. 

“GELECEĞE AKTARMAK İSTEDİK”

Toplantıda konuşan Helvacıoğlu, “Orta yaşlı hemşerilerimiz, bundan 20-25 sene önce bir panayır etkinliğimiz olduğunu hatırlayacaklardır. Bu bir Balkan kültürüydü. Yıllardır Keşan’ın marka olmuş halk etkinliği vardı; bunun adı da panayırdı. Eskiden festivaller yoktu, panayırlar vardı. Biz de bu kültürü yaşatmak ve geleceğe aktarmak istedik. 

Geleneksel Keşan Panayırını 18-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirmeye karar verdik. Panayırımızı BAL Ligi’ne yükselme başarısını gösteren Keşanspor’umuzun yararına yapıyoruz. Keşan’daki tüm STK’lara yayılacak büyük bir organizasyona başlıyoruz” dedi. 

“ÇOK GÜZEL VE ÇOK DEĞERLİ BİR ETKİNLİK”

Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin de “Bizim için önemli ve zor bir yıl. İhtiyaçların yüksek olduğu bir sezon. Burada stand alacak esnaflarımız, işin sonunda Keşanspor’a yardım edeceğini de göz önünde bulundurmalı. Bu anlamda Keşanspor’a gelir elde etme adına bir tarafı var, bunu göz ardı etmemelerini diliyorum. 

Tabi burada öncelik Keşanspor’un kar etmesi değil, Keşan’ın sosyal hayatına önümüzdeki bir hafta boyunca hareketlilik yaratma adına, esnaflarımıza kazanç sağlaması adına yapılmış bir etkinlik bu. Çok güzel ve çok değerli bir etkinlik olacak. Geleneksel hale gelirse de hem belediyemiz hem Keşan’ımız hem de Keşanspor’un istifade ettiği ve herkesin bundan bir katkı sağladığı bir organizasyon olacak. 

Biz de bunun içerisinde olduğumuz için son derece mutluyuz. Keşanspor yönetim kurulu adına çok teşekkür ediyorum. Ayın 15’inde Babaeskispor ile ilk maçımız var. Bu etkinlik de ilk maçın hemen sonrasına denk geliyor. Hem yeni sezon hem de bu etkinlik hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

“300’E YAKIN STANDIMIZ VAR”

 

Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı da panayır programının detayları hakkında bilgi vererek, “Keşanspor’u canlandırmak nasıl hayalimizse, panayırı canlandırmak da bir hayalimizdi. Geçtiğimiz dönemlerde pandemiden dolayı bazı etkinliklerimizi düzenleyemediğimiz gibi panayırımızı da düzenleyemedik. Bu sene hazırlıklıyız. Ayın 18’inde başlıyoruz. 

Çıkış noktamız aslında hem yerel hem de ses getirecek ulusal sanatçılarla çalışmaktır. Panayırımız 5 gün sürecek. 18 Ekim Çarşamba günü başlıyoruz ve 22 Ekim Pazar günü sonlandırıyoruz. Nehir Başkanımın da dediği gibi amaç para kazanmak değil; Keşan halkının mutlu bir hafta geçirmesi ve yerel esnaflarımızın ticari hayatlarını bir nebze olsun rahatlatmak için bu panayırı düzenledik. 

300’e yakın standımız var. Yarın itibariyle stantların krokileri basın ve sosyal medya aracılığı ile paylaşılacak. Allah izin verirse de 16 Ekim Pazartesi günü de kurulumlar başlayacak. Allah utandırmasın diyorum. Her şeyi başardığımız gibi inşallah panayırımızı da alnımızın akıyla düzenleyeceğiz. Keşanspor önceliğimiz. 

Stant satışlarından elde edilen gelirin Keşanspor’a gideceğini, BAL Ligi’nde inşallah bu sezon şampiyon yapacağımızı belirtiyorum ve ballı bir panayır olsun diyorum” ifadelerini kullandı. 

“GEÇMİŞ YÜZYILI EN İYİ ANLATAN NOSTALJİK BİR ÇALIŞMA” 

Son olarak konuşan Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan Panayırı sadece sanatçısı değil, her şeyiyle bir bütün. Sosyal yapısı, nostaljik görüntüsü, esnafın desteklenmesi, çocuklarımızın mutluluğu, yerel ve ulusal sanatçıların varlığıyla bir bütün. Sadece bir müzik festivali değil; panayır deyince tüm etkinlikler akla gelir. 

Geçmiş yüzyılı en iyi anlatan nostaljik bir çalışma. Önümüzdeki yıllarda da Keşan Panayırı’nı daha da geliştirerek devam ettirmek niyetindeyiz. Keşan’a hayırlı olsun. Keşansporumuz için de bir can suyu olacağını düşünüyoruz. Keşan’ı seven herkesi de bekliyoruz” dedi. 

Haber / Menşure KARDEŞ  

 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *