[ad_1]

Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda 9 Ekim Pazartesi günü düzenlenen açılış dersine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meryem Çamur Demir, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Mithat Güneş, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çapku, Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Burçin Aydoğdu ve Dr. Öğr. Üyesi Eray Aksın Atar, fakülte akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

İLK MEZUNLARINI 2022’DE VERDİ 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını yapan Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Mithat Güneş, 2018 yılında eğitim öğretime başlayan fakültelerinin 2022 yılında ilk mezunlarını verdiğini ifade ederek beşinci yıl öğrencilerine “hoş geldiniz” demenin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

ÖĞRETİM ÜYESİ SAYISI 19 OLDU 

 

Hukuk Fakültesi’nin çok kısa zamanda kamu hukuku yüksek lisans/doktora ve özel hukuk yüksek lisans programlarında da eğitim öğretime başlayarak ilk mezunlarını verdiğini ve Fakülte Dergisinin de 2023 yılında yayın hayatına başladığını belirten Prof. Dr. Güneş, 9 olan öğretim üyesi sayısını 19’a çıkararak Ülkemizin en donanımlı hukuk fakülteleri arasındaki yerlerini aldıklarını söyledi. 

Akademik kadroların güçlendirilmesinin yanı sıra 21. yüzyılın değişen koşullarına yanıt verecek şekilde müfredatta da gerekli değişiklikler yaptıklarını anlatan Güneş, bu kapsamda ders planına; yapay zeka hukuku, bilişim hukuku, gıda hukuku, hukuk metodolojisi, kişisel verilerin korunması hukuku, hukuk klinikleri ve insan hakları gibi dersleri dahil ettiklerinden bahsetti.

AÇILIŞ DERSİNİ VERDİ

Prof. Dr. Güneş’in konuşmasının ardından İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Cem Budak; “Avrupa’da Hukuk Yargılamasının Kısa Tarihi” başlıklı açılış dersini verdi. Program, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meryem Çamur Demir’in İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Cem Budak’a teşekkür ederek, günün anısına plaket takdiminde bulunmasıyla sona erdi.

Haber / Menşure KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *