[ad_1]

Müziğin ritminin, ciğerin lezzeti ile buluştuğu 11. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’nde bu yıl Edirne Belediyesi Bando Ekibi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Bando Ekibi, Bulgaristan Dobriç Bando Ekibi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi, Fanfara Mezzo Forte Otopeni Primaria Bando Ekibi, Seferihisar Belediyesi Bando Ekibi ve Gencer Savaş Bandosu yer alacak.

TARİHİ BELEDİYE BİNASINDA AĞIRLADI

 

11. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’nin açılış töreni öncesinde Belediye Başkanı Recep Gürkan, yurtiçi ve yurtdışından gelen Bando Ekiplerinin Şeflerini, Tarihi Belediye Binası’nda ağırladı. Ekiplere, Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali ve Edirne’nin tarihi, kültürü ve gastronomisi hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Huzurun, barışın, müziğin ve ciğerin başkentine hoş geldiniz. 

Müzik evrenseldir. Müziğin dili, dini, ırkı yoktur. Müzik her dilde ayrı bir güzeldir. Sadece kalpten dinlemek, duymak lazım. Bizleri kırmadığınız Edirne’mize geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi. Gürkan, daha sonra Bando Şeflerine katılım belgeleri ve hediyeler takdim etti.  

Haber / Ebru CÜNİ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *