[ad_1]

 

Lüleburgaz Belediyesi, 2023 Demokrasi ve Cumhuriyet Yılı etkinlikleri kapsamında ‘Mudanya’dan Lozan’a Trakya’nın Kurtuluşu’ konulu ‘Çınaraltı Sohbetleri’ düzenledi.

BELGELERLE ANLATTI

Zübeyde Hanım Parkı’nda düzenlenen etkinliğe tarihçi ve yazar Sinan Meydan konuk oldu. Moderatörlüğünü Celal Pir’in yaptığı etkinliğe Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, başkan yardımcıları Leyla Güncer, Gökhan Kaya Atay, Kemal Pektaş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Meydan, Mudanya Antlaşması’ndan Lüleburgaz Kongresi’ne, Lozan’dan Trakya’nın kurtuluşuna kadar olan süreci bilgi ve belgeleriyle anlattı.  Söyleşi sonrasında Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Sinan Meydan ve Celal Pir’e çiçek takdim etti.

İNCELEMELERDE BULUNDU

 

Söyleşi öncesinde Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli ile birlikte Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’ni gezen Sinan Meydan, Cahit Irgat Salonu, Budak Çal Salonu, deneysel sahne ve çok amaçlı salonda incelemelerde bulundu. Meydan; “Kültürün sanatın canlı olması nefes almamızı sağlar. 

Zengin olabilirsiniz, cebinizde paranız olabilir, fabrikalarınız olabilir ama tiyatronuz yoksa, sanat galeriniz yoksa, edebiyattan, kültür sanattan uzaksanız fakirsiniz. O fakirliği yenmek için kültüre sanata ihtiyacımız var, nefes alabilmek için insanlaşabilmek için kültüre sanata ihtiyacımız var. Belediyelerin bu konudaki çabaları her türlü takdirin üstündedir. Burada buluşmamızı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Haber / İrem BANÇO

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *