[ad_1]

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Çetin ve Trakya’daki oda başkanları “Trakya’nın Verimli KOBİ’leri Teknik Destek Projesi” kapsamında 1-6 Ekim tarihleri arasında düzenlenen “Fransa-İsviçre Teknik Gezi Programı”na katıldı.

Avrupa’nın En Büyük Kentsel Planlama ve Çevre Ajansı olan Paris Bölge Enstitüsü’nü ziyaret eden heyet, Paris’te bulunan L’Institut Paris Region’da kurum yetkilileri Vincent Gollain ve Nicolas Bauquet ile bir araya gelerek, kalkınma, inovasyon ve sürdürülebilir yatırım konularındaki çalışmaları hakkında kendilerinden bilgiler aldı. 

Ziyarette “Paris Bölgesinde Endüstriyel ve İnovasyon Politikaları” ve “Temiz Teknolojiler ve Hidrojen Teknolojileri, Endüstriyel Gelişim” konularında uzmanlar tarafından sunum da yapıldı. 

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ ORTAK PROJE FIRSATLARI GÖRÜŞÜLDÜ

 

Trakya’daki oda başkanlarının yer aldığı heyet, Trakya’nın Verimli Kobileri Projesi kapsamında Fransa’nın başkenti Paris’te MEDEF International (Mouvement des Entreprises de France – Fransa Sanayi ve İş İnsanları Derneği) ve Fives Industry’i de ziyaret etti. 

Ziyaret kapsamında kurum yetkilileri ile iki ülke arasındaki ortak proje fırsatları, karşılıklı ticaret, verimlilik ve süreç iyileştirmeleri üzerine görüşmelerde bulunurken, Fives Industry yetkililerinden sağlamış oldukları hizmetler hakkında da bilgiler aldı. 

BAŞKAN AHMET ÇETİN DE KATILDI

 

Fransa-İsviçre Teknik Gezi Programına; Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Edirne TSO Başkanı Hilmi Sezai Irmak, Kırklareli TSO Başkanı Soner Ilık, Çerkezköy TSO Başkanı Ahmet Çetin, Babaeski TSO Başkanı Sebahattin Öner, Çorlu TSO Başkanı İzzet Volkan, Keşan TSO Başkanı İsmail Taşçı, Uzunköprü TSO Başkanı İsmail Akalın, Malkara TSO Başkanı Tevfik Yamanoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Proje Yöneticisi Kamil Taşçı, Bakanlık ve Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanları katıldı.

 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *