Bayramların karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, toplumsal barışın, millet olma bilincinin güç kazandığı günler olduğunu ifade eden Vali Aziz Yıldırım, “Bu müstesna günleri dargınlık ve kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak, sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularımızı en yoğun şekilde güçlendirerek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için fırsata çevirmeliyiz” dedi. 

“ÖNEMLE İSTİRHAM EDİYORUM” 

Vali Yıldırım, “Milletimizi manevi iklimiyle saran Kurban Bayramı’nda her birimize düşen en anlamlı vazife; başta büyüklerimiz olmak üzere yakınlarımıza, kimsesizlere, yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine maddi ve manevi desteklerimizi esirgemeyerek gönüllerini almaktır. Trakya’nın mavi gözlü şehri Tekirdağ’da kurban kesen vatandaşlarımızın sağlık ve hijyen şartlarına uygun olan yerlerde kurbanlarını kesmelerini, sonrasındaki atıkları başkalarını rahatsız etmeyecek ve çevreyi kirletmeyecek şekilde ortadan kaldırmalarını önemle istirham ediyorum” ifadelerini kullandı. 

“KURALLARA RİAYET EDELİM” 

Vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla başta emniyet ve jandarma olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli önlemlerin alındığını da sözlerine ekleyen Vali Aziz Yıldırım, “Seyahate çıkacak vatandaşlarımızdan trafikte azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına riayet etmelerini özellikle rica ediyorum. Bu vesileyle, kurbanlarınızın kabul olması duasıyla bütün halkımızın mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. 

Haber / Baştuğ Alperen KARDEŞ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *