[ad_1]

 

Edirne Valisi Yunus Sezer, beraberinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Sezai Irmak ve Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk’ün bulunduğu bir heyetle İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’a nezaket ziyaretinde bulundu. 

EDİRNE VE ÇEVRESİNİN EKONOMİK YAPISI DA GÖRÜŞÜLDÜ

Kırıkkale Valiliği’nin ardından 2021 yılından itibaren Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevini yürüten ve geçen yılın ağustos ayında Edirne Valiliği’ne atanan Sezer’in ziyaretinde güncel konuların yanında Edirne ve çevresinin ekonomik yapısı ile ilgili sohbet edildi.

 

GÖRÜŞ BİRLİĞİNE VARILDI

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de yer aldığı heyet ile yapılan görüşmede çok zengin bir tarihi ve kültürel mirasa ev sahipliği yapan; turizmin yanında, tarım ve hayvancılık sektörünün öne çıktığı şehrin sanayisinin desteklenerek geliştirilmesi ve kentte istihdamın arttırılması adına başta eğitim alanında olmak üzere, hayata geçirilebilecek projelerin neler olabileceği konusunda fikir alışverişi yapıldı. 

 

Bu bağlamda kurumlararası iş birliğinin daha da geliştirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı. Kırklareli Valisi Yunus Sezer, beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Çakar, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı’yı da ziyaret etti. 

Haber / Buse AKIN

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *