[ad_1]

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ön plana çıkan Edirne’miz, artık yöresel lezzetleri ile sizlerle buluşuyor. Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış, payitaht şehrimiz Edirne ile alakalı ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler www.edirne.com.tr ‘de” denildi. 

 

Vatandaşlar, Edirne.com.tr adresinden şehrin tüm otellerine, Edirne’nin lezzetlerine, tüm turistlik destinasyonlara, şehir rehberine ve birçok bilgiye kolayca ulaşabilecek. Dilerseler kolayca gezi rotası da oluşturabilecekler. 

 

“ŞEHRİMİZ GASTRONOMİ BAŞKENTİ OLMA YOLUNDA” 

 

Valilikten yapılan açıklamada, “Tarih kültür ve medeniyetlerin başkenti olan Edirne’miz, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifleri, bünyesinde kadınlara yönelik eğitim ve kurs faaliyetleri gösteren Yıldırım Toplum Merkezi, SODAM’lar, Olgunlaşma Enstitüsü Sanatçıları ile yerel üreticilerin üretilen tarhana, erişte, pirinç, yer fıstığı, kahvaltılık soslar ve el emeği göz nuru birçok yöresel lezzetle gastronomi başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kadınlarımızın ürettiği yöresel ürünlere ve sevdiklerinize armağan edebileceğiniz hediyelik eşyalara tek tık ile www.edirneyoresel.com.tr adresinden sizler de ulaşabilirsiniz” ifadelerine yer verildi. 

 

Haber / İrem BANÇO 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *