[ad_1]

 

Yarıyıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, tüm öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller diledi. 

“EN BÜYÜK GAYEMİZ”

Tekin, “Geride bıraktığımız bu dönemi; hayal güçleri ve hedefleriyle geleceğimizin yönünü belirleyen öğrencilerimizin, bilgeliği ve irfanıyla geleceğimizi şekillendiren öğretmenlerimizin ve eğitim yolculuğumuzda güçlü desteklerini esirgemeyen velilerimizin başarısı olarak gururla anıyor, dönem boyunca gösterdikleri ortak çaba ve azim için her birine teşekkür ediyorum. “Türkiye Yüzyılı” vizyonu ile çıktığımız eğitim yolculuğumuzda iyi, ahlaklı, erdemli, kendi medeniyet dünyasına derinlemesine vâkıf, dünyayı iyi tanıyan ve her alanda çığır açıcı öncü kuşaklar yetiştirmek en büyük gayemizdir” dedi. 

“HAYAT, SÜREKLİ ÖĞRENME VE KEŞFETME SÜRECİDİR”

Öğrencilere seslenen Bakan Tekin, “Sizler, bu aziz milletin geleceği ve umudusunuz. Eğitim hayatınızda gösterdiğiniz kararlılık, ülkemizi daha müreffeh yarınlara taşıyacak olan en büyük gücümüzdür. Bu dönem eğitimde attığımız kararlı ve umut verici adımlar sayesinde her biriniz, kendi potansiyelinizi en üst düzeyde kullanabilecek ve hayallerinize ulaşmak için gerekli beceri, bilgi ve fırsatlara sahip olacaksınız. Eğitimdeki bu yenilikler ve iyileştirmeler, sadece bugününüzü değil; yarınınızı da şekillendirecek sizleri bilinçli, yetkin ve etkili bireyler olarak yetiştirecektir.

 

 Karne, öğrenme yolculuğunuzdaki çabanızı ve gelişiminizi gösteren önemli bir gösterge olsa da şahsiyetinize, karakterinize, nezdimizdeki kıymetinize değer biçecek ve potansiyelinizi tam olarak yansıtacak bir işaret değildir. Hayat, sürekli öğrenme ve keşfetme sürecidir, tıpkı çölde bir kum tanesi alıp cebine koymak gibi… Her yeni bilgi, daha öğrenilecek çok şey olduğunu gösterir.

 

 Çöldeki kum taneleri gibi bilgi de sonsuzdur. Ne çölde bir kum tanesi eksilir, ne de cebimiz o çölü alır. Karne de o çölde sadece bir kum tanesidir. Önemli olan, hayatın her alanında sürekli öğrenmeye ve gelişmeye açık olmanızdır” dedi. Öğrencilere bol bol dinlenmeleri, keşfetmeleri ve kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Bakan Tekin, öğretmen ve velilere de seslendi. 

Haber Merkezi

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *