[ad_1]

 

Kurultayın açılışında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Son zamanlarda yaşadığımız pek çok felaket bir kez daha gösterdi ki, sigorta lüks değil, zorunlu ihtiyaçtır” dedi.

Sigorta sektörünün Türkiye ekonomisinin teminatı olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Tüccarımızı, sanayicimizi, çiftçimizi ve tüm halkımızı bilinçlendirmeye devam etmeliyiz. Onlara en uygun teminatları, doğru poliçeleri sunmalıyız. Hasar olduğunda da, sigortalılara en hızlı ve en güvenilir hizmeti vermeliyiz. 

 

İşte tüm bunları sadece acentelerimiz sağlayabilir. Sizler, insanların, firmaların, risklerini yönetmelerine yardımcı oluyor, onlara koruma sağlıyorsunuz. Dolayısıyla siz olmadan bu sistem büyüyemez. Sigorta sektörünü büyütmek için yapacak daha çok işimiz var. Birliğinizi koruduğunuz sürece çözemeyeceğiniz sorun yok. Hep söylediğim gibi “birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” dedi. 

 

“2023 ZOR BİR YIL OLDU”

2023 yılının deprem ile birlikte zor bir yıl olduğunu belirten TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Levent Korkut da depremde sigortanın öneminin bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. Korkut, Kurultay’ın sektörün sorun ve çözüm önerilerini konuşabilmek için önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi.

SEKTÖR SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

81 ilden Sigorta Acentelerinin katılımıyla düzenlenen kurultaya Keşan TSO 14. Meslek Komitesi Üyeleri Eylem Ezerçe, Hüseyin Solak ve Oda Sicil Sorumlusu Burcu Avcu da katıldı. Kurultay kapsamında 2024 beklentileri, sektör sorunları ve çözüm önerileri değerlendirildi.

Haber / Baştuğ Alperen KARDEŞ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *