[ad_1]

 

Tepe Mezarlık’ta saat 11.00’de düzenlenen anma törenine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Keşan İlçe Müftüsü Uğur Emiroğlu, Raşit Efendi İlkokulu Müdürü Bülent Erkul, Müftü Raşit Efendi’nin yakınları ve okul aile birliği üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

“SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ”

Anma töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’ne emek vermiş eski başkan ve meclis üyelerini anma geleneğini devam ettirdiklerini ifade ederek, “Bilindiği üzere Raşit Efendi; Balkan Savaşlarından önce müftülük görevi için Keşan’a gelmiştir. 

 

 

Gelişinin ardından da Trakya Bölgesi’nin kaderini etkileyen tarihsel olaylarda önemli rol oynamıştır. Dini görevinin yanı sıra Milli Mücadele döneminde de vazifelerde bulunmuştur. Keşan’ımıza ve ülkemize üstün hizmetleri geçmiş merhum Müftü Raşit Efendi’yi saygı ve minnetle anıyoruz. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine şükranlarımızı sunuyor, Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Keşan İlçe Müftüsü Uğur Emiroğlu tarafından dualar okundu.

Haber / İrem BANÇO

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *