[ad_1]

Basın mensuplarının çok önemli bir mesleği yerine getirdiğini kaydeden Erseçkin, “Basın, toplumun gözü, kulağı, vicdanıdır; gerçekleri ışığa çıkaran, bilgiye ulaşmamızı sağlayan değerli insanlardır. Sizlerin özverili çalışmalarıyla aydınlık yaratan, toplumsal bilinci artıran her bir haber, bizim için büyük bir önem taşıyor. Sizlerin emekleri, demokrasimizin temel taşlarından biridir” dedi. 

 

“ÖZGÜR BİR MEDYAYI SAVUNUYORUZ”

 

Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasi ve özgürlükten bahsetmenin mümkün olmadığını kaydeden Erseçkin, “Basın, kamuoyunun haber alma, kamuoyu oluşturma, ifade özgürlüğünün de güvencesidir. Çerkezköy’ümüz, Tekirdağ’ımız ve ülkemizin daha ileri seviyelere gidebilmesi için de güçlü bir medya şarttır. Bu sebeple basın çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi ve çalışmalarını daha özgür bir şekilde yapabilmesi ülkemizi daha ileri seviyelere götürecektir. Mesai meftunu gözetmeksizin halkın daha hızlı ve doğru haber alabilmesi adına çalışmalarını sürdüren gazetecilerimiz, toplumumuz için de oldukça önemlidir. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile birlikte gazetecilerin işleri daha da zorlaştı. Artık bilgiye ulaşmak yetmiyor, daha hızlı ulaşmak gerekiyor. Her geçen gün çalışma şartları daha da zorlaşan gazetecilerimiz, onurlu bir mesleği icra ediyorlar. Bizler de bunun bilincinde olarak özgür bir medyayı savunuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Çerkezköy’ümüzde görevini îfa eden ulusal ve yerel basın temsilcilerimiz başta olmak üzere tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Sizlere minnettarız” dedi.

 

“6 YILLIK BİR SAHA TECRÜBEM VAR”

 

Ziyarette adaylık sürecinden de bahseden Erseçkin, “27 Aralık 2023’te Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, İYİ Parti TBMM Toplantısı’nda benim ismimi Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olarak duyurdu. Böylece adaylık sürecim başlamış oldum. Çok mutlu ve gururluyum. Genel Başkanımız, Çerkezköy’den umutlu olduğunu her zaman söylüyor. Genel Başkanımız, Çerkezköy’de kazanacağımıza inanıyor. Çok çalışmamız lazım tabi. Ben hep söylüyorum, çok mücadele ettim. Bir önceki yerel seçimlerde ittifak varken, Vahap Akay kazansın diye kapı kapı gezdik. Kendi ailemize ayıracağımız zamanı, seçimleri kazanmak için harcadık. Tecrübemiz de var. Nasıl hareket edeceğimizi biliyoruz. 6 yıllık bir saha tecrübemiz var. Tabi ki üzerine koyarak ilerlememiz gerekiyor” dedi. 

 

“VATANDAŞLARLA SÜREKLİ İÇ İÇEYİM”

 

En büyük avantajının kadın olması olduğunu kaydeden Erseçkin, “İkincisi de sahayı iyi bilmem. Saha ziyaretlerinde çokça bulundum. İnsanların taleplerini, sorunlarını iyi biliyorum. Kızılpınar’daki esnafın problemini de Veliköy Mahallesi’ndeki vatandaşın sorununu da biliyorum. Vatandaşlarla sürekli iç içeyim. Sorunların çözümü için de yaklaşık 1 yıldır çalışıyoruz. Genel Başkanımız bize yerelde ittifak olmama ihtimalinin sinyalini verdi ve buna göre altyapı oluşturulmasını istedi. Aday kim olursa olsun ilçe teşkilatlarının seçimlere her zaman tek başına girecekmiş gibi hazırlanmasını istedi” dedi. İYİ Parti’nin Çerkezköy’de diğer partilerden önce aday açıkladığını kaydeden Erseçkin, “Bu bizim için avantajlı bir durum. Kendi içimizde daha fazla istişare etme zamanı buluyoruz, vatandaşların karşısına ‘Ben İYİ Parti’nin belediye başkan adayıyım’ diyerek çıkıyor, onlara hedeflerimi, ideallerimi anlatabiliyorum” dedi. 

 

“ATMOSFER ÇOK GÜZELDİ”

 

Adaylığının açıklanmasının ardından saha ziyaretlerine başladığını kaydeden Erseçkin, “İlk olarak Çerkezköy Kapalı Pazar Yerine gittik. Hem Çerkezköylü vatandaşlarımızla hem de esnafımızla bir araya geldik. Atmosfer çok güzeldi. İnsanların beni tanımak istemeleri, kim olduğumu merak etmeleri, bizzat benimle tanışmak istemeleri beni çok mutlu etti. Bir kadın adayın olmasından çok mutluluk duyduğunu söyleyenler oldu. Güzel bir karşılık bulduk. ‘Çerkezköy’ü artık bir kadın yönetmeli, Çerkezköy’e kadın eli değmeli’ söyleminde bulunan çok kişi oldu. Allah hepsinden razı olsun. Bu söylemler benim kendime olan güvenimi tazelememe sebep oldu. Benim için inanılmaz güzel bir gündü. Farklı noktalara yaptığımız ziyaretlerde de aynı şekilde güzel karşılandık. Beni en çok kadınların ilgisi mutlu etti” ifadelerini kullandı.

 

“VİCDANEN ÇOK RAHATIZ”

 

Kazanmak için mücadele edeceklerini ve ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Erseçkin, “En uzak mesafedeki, en uç noktadaki hemşehrimizin de dahil elini sıkıp, gönlünü almaya çalışacağız. Çok büyük bir halka oluşturarak, başarı yolunda inşallah emin adımlarla yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz seçimlerde CHP ile ittifak olmalarının ardından bu seçimlere yalnız girmelerinin kendilerini zorlamayacağını ifade eden Erseçkin, “Biz her zaman doğrunun yanında olduk. Bir şey yanlışsa ona hiçbir zaman ‘doğru’ demedik. Yanlışın karşısında durup, önleyebiliyorsak önlemeyi denedik. Hep önerilerle yaklaştık. Geçtiğimiz yerel seçimlerde her ne kadar ittifak gibi gözüksek de yeri geldiğinde muhalefet tarafına geçtik, eleştirdik. Çerkezköy’de sorunlar var. Otopark sorunu, park problemleri ve bazı yerlere hizmetin gitmemesi gibi sıkıntılar var. Biz gördüğümüz her sorunu söyledik. Vicdanen çok rahatız” ifadelerini kullandı.

 

Haber / Buse AKIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *