[ad_1]

İlk olarak Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikası’nda inceleme yapan Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Memiş’ten üretimle ilgili bilgi aldı. 

 

“4 ÇEŞİT EKMEK ÜRETİYORUZ”

 

Çerkezköy’de Halk Ekmek Büfe sayısının 13’e ulaştığını kaydeden Başkan Akay, “Şu an itibari ile 13 farklı noktada 35 bin ekmeği her gün vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Tesisimizde dört çeşit ekmek üretiyoruz. Vatandaşlarımızın uzun zamandır ihtiyaç olarak gördüğü fabrikamızda günlük 35 bine yakın ekmek üretiyoruz. Sağlıklı ve ucuz ekmeği halkımıza ulaştırıyoruz. 220 gram ekmeğimizi enflasyona rağmen 4,5 TL’den satmaya devam ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

“FABRİKAMIZIN 50 BİN RKMEK ÜRETME KAPASİTESİ VAR”

 

Başkan Akay, Halk Ekmek Fabrikası’nın Çerkezköy’de kurulması için büyük mücadeleler verildiğini ifade ederek, “Son 9 ayda bu noktaya kadar ulaştık. Bu sonucu görmekten çok mutlu ve gururluyum. Uzun yılların mücadelesinin bu sonuca vardığını görmek benim için çok sevindirici. Önemli olan noktaları biraz daha arttıracağız. Hedefimiz büfe sayısını 17-18 belki de 20’ye kadar çıkartmak. Şu anda fabrikamızın 50 bin adet ekmek üretme kapasitesi var. Hedefimiz bunu daha da yükseltmek. Uzun yıllar Çerkezköy’e ve vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. Akay, bu sıkıntılı günlerde vatandaşın ekonomilerine katkı sağlamanın da ayrıca gururunu yaşadıklarını ifade etti. 

 

 

 

 

“İHTİYAÇ DUYULAN NOKTALARDA DEVAM EDECEK”

 

Cumhuriyet Mahallesi’nde devam eden sıcak asfalt çalışmalarını da inceleyen Vahap Akay’a incelemelerinde Belediye Başkan Yardımcısı Levent Yıldırım da eşlik etti. 23 Nisan Çocuk Oyun Parkı girişinde sıcak asfalt çalışmalarının gerçekleştirildiğini ifade eden Akay, yol ve kaldırım gibi üst yapı çalışmalarının kentin ihtiyaç duyulan noktalarında devam edeceğini belirtti. 

 

 

 

 

KABA İNŞAAT TAMAMLANDI

 

Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde devam eden Kapalı Düğün Salonu yapım çalışmalarını da inceleyen Akay, “Yıldırım Beyazıt Mahallesi ve Kızılpınar Atatürk Mahallesi’nde yapımına başladığımız düğün salonlarında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Her iki düğün salonumuzda da kaba inşaat çalışmaları tamamlandı. İnce işçilikleri devam ediyor. Yaklaşık bin 400 metrekare kapalı alana sahip olacak yeni düğün salonlarımızı, inşaat çalışmalarının tamamlanması ve çevre düzenlemelerinin gerçekleştirilmesinin ardından Çerkezköylü hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” dedi. 

 

“GENÇLERİN VE ÇOCUKLARIN HİZMETİNE AÇACAĞIZ” 

 

Veliköy Ek Hizmet Binası’nda da incelemelerde bulunan Akay, “Veliköy Mahallemizde yıllardır atıl durumda olan binada çalışmalar tamamlanmak üzere. 1990’lı yıllarda Veliköy Belediye Hizmet Binası olarak tasarlanan binayı gençlerimize ve çocuklarımıza hizmet vermeye yönelik bir alan haline dönüştürüyoruz” dedi. Akay, kısa sürede tadilat çalışmalarını tamamlayarak atıl durumda yıllarca bekleyen binayı içerisinde Etüt Salonları, Atölye Alanları ve Çocuk Akademisi olacak şekilde Veliköy’deki gençlerin ve çocukların hizmetine açacaklarını dile getirdi. 

 

Haber / İrem BANÇO

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *