[ad_1]

İstanbul’da düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Belgin İba, adaylığının açıklanmasının ardından Edirne’ye dönüşünde partililerce karşılandı.

 

AK Parti Edirne İl Başkanlığı önünde davul zurna ekibi eşliğinde karşılanan Belgin İba, tebrikleri kabul etti. 

 

“EDİRNE’DEKİ COŞKUYU, HEYECANI VE DEĞİŞİMİ ANLATTIM”

 

Yeni bir yolculuğa çıkmanın gurunun, onurunu ve mutluluğunu yaşadığını kaydeden Başkan Adayı İba, “İstanbul’dan Edirne’ye gelirken adeta yolun bitmedi. Bir an önce heyecanla kente ulaşmak istedim. Bu mutluluğu sizlerle paylaşıyor olmaktan da mutluluk duyuyorum. Cumhurbaşkanı’mızın selamlarını getirdim. Cumhurbaşkanı’mız, AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı öncesi adaylarla birlikte kahvaltı yaptı. Edirne’yi konuştuk. Edirne’deki coşkuyu, heyecanı ve değişimi anlattım. Cumhurbaşkanı’mızın gözü, kulağı, kalbi Edirne’de, her birinize ayrı ayrı selamlarını iletti. ‘Edirne bu dönem hizmet belediyeciliğine oy verecek, çok ümitliyim’ dedi. İnşallah Cumhurbaşkanı’mıza Selimiye Cami’mizde şükür namazı kıldıracağız” diye konuştu.

 

 

 

 

“KALBİMİZLE SEVDİK EDİRNE’Yİ”

 

“Yeni bir yola çıktık” diyen İba, “İnşallah bu dönem de Edirne’ye belediye başkanı olarak hizmet etmeye talibiz. Bugün bunun onayını aldık. Çok inanarak ve yürekten söylüyorum, samimiyetle çalıştık. Kalbimizle sevdik Edirne’yi. Biz Edirne’yi sahiplendik, Edirne de bizi sahiplendi” dedi. Doğup büyüdüğü, okullarında eğitim aldığı ve çocuklarını büyüttüğü Edirne’de, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı olmaktan mutluluk ve onur duyduğunu belirten İba, kendisini karşılamaya gelenlere teşekkür etti.

 

 

 

 

“4,5 YILDAN BERİ EDİRNE’Yİ KARIŞ KARIŞ GEZDİM”

 

Projeleriyle, heyecanıyla, enerjisiyle ve birikimiyle Edirne’de çok daha iyi hizmetler yapabileceğine yürekten inandığını kaydeden İba, “Kendime ve birikimlerime çok güveniyorum. 4,5 yıldan beri Edirne’yi karış karış gezdim. Her bir köşesinde her bir vatandaşımı ziyaret ettim. ‘Çayını içmediğim esnaf kalmasın’ dedim. ‘Ayağımızı sürmediğimiz köyümüz kalmasın’ dedim. Çok şey biriktirdim. İnşallah bu biriktirdiklerimle Edirne’de önümüzdeki dönem hizmet belediyeciliğine talibiz ve bu konuda da çok iddialıyız. Kendimize çok güveniyoruz, hayırlısı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

 

Haber / İrem BANÇO 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *