[ad_1]

Toplantının açılışında konuşan Çakır, yeni yılda birlik ve beraberlik mesajları verirken, terörü de lanetledi. Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kilit Operasyonunda teröristlerce yapılan hain saldırı da şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Vekili Selçuk Çakır, “Ülkemiz 22-23 Aralık geceleri gelen kara haberlerle sarsılmıştır. 12 vatan evladının şehit düştüğü alçak saldırılar terör, çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Terörü, hain terör örgütünü ve insanlık dışı yöntemlerini lanetliyoruz. Bu menfur saldırıları planlayan, azmettiren ve gerçekleştiren teröristler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaktır. Terörün amaçlarına ulaşmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Türkiye’nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Şehitlerimizin yasını tutuyor terörü lanetliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” dedi. 

 

 

 

 

15 NİSAN’A KAFDAR UZATILDI

 

Toplantıda, Belediye Meclisinin aldığı oy birliği ile aldığı karar ile 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş depremlerinin ardından Edirne’ye yerleşen depremzedelerin, toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmasını sağlayan “Sosyal Kart” uygulaması 15 Nisan’a kadar uzatıldı.

 

DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ SEÇİLDİ

 

Belediyenin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap, kayıt ve işlemlerinin denetimi için her yıl Ocak Ayında oluşturulan Denetim Komisyonu, gizli oylama ile seçildi. Komisyonda Cumhuriyet Halk Partisi grubundan 2, Ak Parti grubundan 1 olmak üzere toplam 3 üye seçimi yapıldı. Oylama sonucunda Denetim Komisyonu üyeliğine Ali Şükrü Atamgüç, Engin Yağcılar ve Mehmet Çapoğlu seçildi.

 

Haber / İrem BANÇO

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *