[ad_1]

Saat 19.00’da düzenlenen açılış saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Açılışta konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 10 yıldır Çerkezköy halkı ile birlikte el ele kol kola Çerkezköy’ün sokaklarında buluştuklarını ve birbirinden önemli, güzel işlere imza attıklarını belirtti. 

 

 

 

 

“ÇERKEZKÖY İÇİN BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜMÜ BİRLİKTE YAŞADIK”

 

Akay, “Bugün sporcu kardeşlerimizle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 10 yıldır Çerkezköy için büyük bir dönüşümü birlikte yaşadık. Bugüne kadar her zaman spora ve sporcuya destek olan bir yönetim anlayışını öne çıkardık. Vatandaşlarımızdan aldığımız gücü, Tekirdağ’ın tüm sokaklarına yaymak için yeni bir yola çıktık” diye konuştu. 

 

 

 

 

“BUNDAN SONRA DA YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Spor kulüplerine her zaman destek olmaya ve onların yanında olmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Akay, “Bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi. 2024 yılı Ocak ayında Bölgesel Amatör Lig ve diğer amatör liglerde mücadele eden kulüplere yönetmelik çerçevesinde desteklerini sunacaklarını dile getiren Akay, “Biz, tüm bireysel branşlarda, sporculara ayni yardım ve harcırah desteklerinde bulunduk. Bugünden yarına, spora ve sporcuya destek veren bir anlayışla, hem Çerkezköy’de hem Tekirdağ’da yolumuza sizlerle birlikte devam edeceğiz. En önemlisi ise bugünkü gibi güzel yatırımları da yapabilmek. Bugüne kadar tüm mahallelerimizde 100’ün üzerinde spor alanını vatandaşlarımızla buluşturduk. Vatandaşlarımıza spor alanlarını açtık” dedi. 

 

 

 

 

“BİSİKLET YOLLARI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Atıl durumdaki kapalı spor salonunu, içerisinde parke zemin kapalı spor salonu, 1000 kişi kapasiteli tribünlü bir futbol sahası, güreş salonu, açık voleybol sahası ve açık basketbol sahasının da olduğu 29 Ekim Spor Kompleksi’ne dönüştürdüklerini ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Şehir içerisinde ısrarla bisiklet yolları yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Tepede Kent Ormanı’nda 170 dönüm alana ilave 580 dönüm alanda yürüyüş yollarıyla, spor alanlarıyla vatandaşlarımızı buluşturuyoruz. Spor yapmaya teşvik etmeye devam edeceğiz. İnşallah vatandaşlarımızı göletin etrafında gezen, kilometrelerce parkurlarda yürüyebilen bir Çerkezköy’ü, daha güzel yarınlarla buluşturacağız” diye konuştu. 

 

 

 

 

“SPORU DESTEKLEYEN ALANLAR AÇTIK”

 

Başkan Akay, 10 yıldır Çerkezköy’de binlerce çocuğu, binlerce vatandaşı Yaz ve Kış Spor kurslarında buluşturduklarını belirterek, “Yüzlerce vatandaşımızla caddelerde kurtuluş koşularında bir araya geldik. Satrançta çok başarılı sporcularımız oldu. Kadın Basketbol Takımımız 1. Lig’de mücadele ediyor. Karatecilerimiz Avrupa Şampiyonu oldular. Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil ediyorlar. Güreşçilerimiz Çerkezköy’ü, Tekirdağ’ı başarıyla temsil etti. Yaz okullarında Masa Tenisi kursundan çıkan sporcularımız bugün Milli Takım sporcuları haline geldiler. Tüm sporcularımıza destek olmaya devam edeceğiz. Milli Takımlara sporcu yetiştiren, sporu destekleyen alanlar açtık, açmaya da devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta da yerini Çerkezköy Belediyesi’nin tahsis ettiği alanda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu da hizmete açtık. İnşallah buradan da yüzme sporcularımızı da milli takımlara göndereceğiz. Çerkezköy’de 10 yıldır ortaya koyduğumuz bu mücadele, bu topraklarda yaşayan çocuklarımız, güzel kardeşlerimiz içindir. Sizlerden aldığımız güçle, Çerkezköy’ün önümüzdeki 5 yılına, Tekirdağ’ımızın önümüzdeki 5 yılına daha güzel hizmet etmek adına yeni bir yoldayız. Durmayacağız. Çocuklarımıza, gençlerimize hizmet etmeye, onlar için yeni alanlar açmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

GÖSTERİ MAÇI OYNANDI

 

Başkan Akay, spor alanının gençlere hayırlı olmasını temenni etti. Akay’ın konuşmasının ardından gösteri maçı oynanırken, karşılaşmada Belediye Başkanı Vahap Akay, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, spor kulüplerinin temsilcileri ile basın mensupları forma giydi. Çerkezköy Belediyesi 100. Yıl Stadı açılış törenine Belediye Başkanı Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcıları Enver Bayram, Nedim Yılancı ve Levent Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, ilçedeki spor kulüplerinin yöneticileri ve sporcuları ile vatandaşlarla katıldı. 

 

Haber / Buse AKIN

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *