[ad_1]

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Ünal Baysan Gösteri ve Kongre Merkezi’nin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Görkemli tesisimiz kültürel, sanatsal ve akademik organizasyonlara ev sahipliği yapacak” dedi. 

“BU SALONU SİZLERE EMANET EDİYORUM”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal’ın merkez ile ilgili teknik bilgiler vermesinin ardından Çorlu Belediye eski Başkanı Ünal Baysan konuştu. Baysan, “Kültür bir ülkenin temel taşıdır. Bir sanatçı o ülkenin gelişmesine katkı sunar. 

 

İlçemize kazandırılan bu merkez ile vatandaşlarımız ülkemizdeki ve dünyadaki tüm gelişmelerden haberdar olacak. Bu salonu sizlere emanet ediyorum. İnşallah bu salonda çok güzel etkinliklerde bir arada olacağız” dedi. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt da Ünal Baysan Gösteri ve Kongre Merkezi’nin bölgeye katacağı değerden bahsederek, projeye verdiği destekten dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür etti.

 

“PRESTİJ PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da “Büyükşehir Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışan prestij projelerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. En büyük ilçemiz Çorlu’ya, Trakya’nın en büyük gösteri ve kongre merkezini kazandırmanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Her ilçe gibi Çorlu ilçemiz de çok değerli. Her ilçemiz hizmetin en iyisini hak ediyor. 

 

Çorlu olmasaydı Tekirdağ, büyükşehir olmazdı. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Belediyesi iş birliğiyle ilimiz ve bölgemiz için dev bir projeye daha imza attık. 6.930 metrekare inşaat alanına sahip, 786 koltuk kapasiteli bu büyük ve görkemli tesisimiz; gösteri, tiyatro, konser, ödül töreni, konferans, panel, sempozyum gibi kültürel, sanatsal ve akademik organizasyonlara ev sahipliği yapacak” dedi. 

 

“GURUR VE MUTLULUK DUYDUM”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda tesise, Çorlu Belediye Başkanı olarak 4 dönem boyunca Çorlu’ya hizmetleri olan Ünal Baysan’ın adını verdiklerini kaydeden Albayrak, “CHP Tekirdağ İl Başkanlığım döneminde ve Büyükşehir Belediyemizin 1. hizmet döneminde değerli geçmiş dönem Başkanımız Sayın Ünal Baysan ile birlikte halkımıza hizmet vermekten gurur ve mutluluk duydum. 

 

Bugün, burada bir kez daha Sayın Başkanımızın gurur ve mutluluğunu kendisiyle paylaşıyorum. Projenin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Çorlu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Sarıkurt’a, Büyükşehir Belediye Meclisi’mizin çok kıymetli üyelerine, değerli mesai arkadaşlarıma ve yüklenici firmaya teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Törende konuşma yapan Çorlu Kaymakamı Murat Eren de ilçeye ve kente kültür ve sanat anlamında büyük değer katacak olan Ünal Baysan Gösteri ve Kongre Merkezi’ni bölgeye kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve geçmiş dönem Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’a plaket ve çiçek takdim etti. 

 

 

Plaket ve çiçek takdimi sonrasında Ünal Baysan Gösteri ve Kongre Merkezi alkışlar eşliğinde kurdele kesilerek hizmete açıldı. Açılış töreni, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Salih Demirci ve konuk sanatçı Emine Özata solistliğindeki Rumeli’den 45’liklere Konseri ile son buldu.

Haber / Menşure KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *