[ad_1]

İhaleyi Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun yanı sıra Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Çevre Kontrol ve Koruma Müdürü Arzu Kirezli ve komisyon üyeleri takip etti. 

 

“2023’ÜN SON İHALESİ” 

 

2023 yılının son ihalesinin yapıldığını kaydeden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Şimdiye kadar şeffaf bir şekilde 41 ihaleyi geride bıraktık ve 42’nci ihaleyi yapmak için de komisyonumuzla birlikte toplandık. Artık biliyorsunuz ki ihaleler dijital ortamda yapılıyor. Herkes dosyasını sayfaya giriyor, biz de buradan kontrollerimizi sağlıyoruz” İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

“YILLARDIR KANAYAN YARAYI ÇÖZMÜŞ OLDUK”

 

Yıllardır çözülemeyen bir sorunu ortadan kaldırmak adına önemli bir adım atıldığını kaydeden Başkan Helvacıoğlu, “700 Evler TOKİ Konutları’na doğal gaz sistemi getirmek üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızdan aldığımız hibe ile ihalemizi gerçekleştiriyoruz. Orada doğal gaz yoktu, kalorifer sistemi vardı. Eskimiş ve deforme olmuş sistemimiz çalışmadığından biz de bakanlığımıza ‘Bir sorunumuz var, bu sorunu çözmemiz lazım. Hava kirliliği yaratıyor’ dedik. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz kanalıyla 700 Evler TOKİ’ye Ankara’dan bir müjde getirdik. Cumhurbaşkanlığımız talimatıyla, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız, vekillerimizin, il ve ilçe teşkilatlarımızın da gayretleriyle yıllardır kanayan yarayı çözmüş olduk” ifadelerini kullandı. 

 

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

 

Bölgede bulunan 736 dairenin kapısına kadar doğal gaz tesisatını getirdiklerini kaydeden Helvacıoğlu, “Hayırlı uğurlu olsun. İhalemizi saat 10.00 itibariyle tüm Türkiye’nin huzurunda şeffaf belediyecilik anlayışımız çerçevesinde açtık. Komisyonumuz, ihaleye katılan firmalarımızı değerlendirecek ve nihai karara varacak. İnşallah 90 günde 700 Evler TOKİ Konutlarımızın daire kapısına kadar ana kolon tesisatımızı çekmiş olacağız” dedi. 

 

İHALE SÜRECİ DEVAM EDECEK

 

Helvacıoğlu’nun sözlerinin ardından ihale hakkında bilgi veren Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır ise ihalenin sanal ortamda ilgililere sunulduğunu ifade ederek, “2023-1394940 ihale kayıt numaralı Keşan 700 Evler TOKİ Konutları Isınma Sistemi Ana Kolon Tesisatı Yapım İşi ihalesini, ihale komisyonumuz huzurunda elektronik bir şekilde gerçekleştiriyoruz. İhalemizin yaklaşık maaliyeti 3 milyon 294 bin 80 TL’dir. Şimdiye kadar iki isteklimiz katıldı. İlerleyen günlerde de ihale süreci devam edecek” dedi.

 

Haber / Erdal AYDIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *