[ad_1]

Ülkemizin kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 93. yılı kutlama etkinlikleri, İnönü İlkokulu önünde kortejin toplanmasıyla başladı. İnönü İlkokulu önünde toplanan kortej, Edirne Belediyesi Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü. 

 

 

 

 

ATATÜRK ODASI ZİYARET EDİLDİ

 

Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Berat Acar’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından Saygı Duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra kortej, Belediye Bandosu eşliğinde Edirne Belediyesi’nde bulunun Atatürk Odası’na doğru hareket etti. Törenler kapsamında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’ye geldiği sırada konakladığı ve daha sonra Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen Atatürk Odası ziyaret edildi.

 

 

 

 

“SONSUZA KADAR DALGALANMAYA DEVAM EDECEK” 

 

Atatürk Odası, ziyaretçi akınına uğradı. Edirneliler, Mustafa Kemal Atatürk’ün ziyareti sırasında kullandığı ve özenle korunan eşyalarını inceleyerek, Ata’sını saygı ve özlemle andı. Tören, Halk Eğitim Merkezi’nde İlhami Ertem Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler, Atatürk’ün Edirne’ye gelişini simgeleyen bayrağı, Vali Sezer’e teslim etti. Sezer, şanlı bayrağı almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Türk bayrağının hem Edirne’de hem de Türkiye’nin her köşesinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edeceğini söyledi.

 

GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR 

 

Okul Müdürü Serap Kara’nın konuşma yaptığı program, öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan Atatürk’ün Edirne gezisinin anlatıldığı söz ve müzik gösterisinin sahnelemesiyle sona erdi. Gösteriyi izleyen katılımcılardan bazıları gözyaşlarını tutamadı. Programa kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Haber / Mehmet Burak TEKEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *