[ad_1]

11 ilçede periyodik olarak besleme çalışması yağan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, ayrıca 153 TEKİM hattına vatandaşlardan bu konuda gelen istek ve şikâyetleri de değerlendiriyor. 

 

“KADERİNE TERK ETMİYORUZ”

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kurulduğu ilk günden bugüne hem çevreye hem de hayvan haklarına duyarlı bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürmüştür. Bu kapsamda sokakta yaşayan canlıların en temel ihtiyacı olan yaşama hakkına sahip çıkıyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerle can dostlarımızı kaderine terk etmiyoruz” dedi. 

 

 

 

 

HAYVAN DOSTLARIMIZI YALNIZ BIRAKMIYORUZ”

 

Karacakılavuz Mahallesi’nde Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’ni hizmete açarak, kentin en büyük yüz ölçümüne sahip olan geçici bakımevi ile en son teknolojik imkânlar kullanılarak sokak hayvanlarına en iyi koşullarda hizmet verdiklerini kaydeden Albayrak, “Ekiplerimiz 11 ilçe kapsamında her mevsim sahipsiz hayvanlarımız için besleme çalışmaları yürütüyor. Zor şartlarda yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarının beslenmesine yönelik çalışmaları önemsiyor çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ederek hayvan dostlarımızı yalnız bırakmıyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

Haber / İrem BANÇO

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *