[ad_1]

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Çerkezköy Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu; 19 Aralık 2023 Salı günü saat 14.30’da, Çorlu Ünal Baysan Gösteri ve Kongre Merkezi de 20 Aralık Çarşamba günü saat 19.00’da hizmete açılacak

 

Çerkezköy’de geleceğin başarılı yüzücülerinin yetiştirilmesi amacıyla yapılan Çerkezköy Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu bünyesinde basın ve protokol girişi, seyirci girişi, fuaye alanı, 1 yarı olimpik yüzme havuzu, 1 çocuk eğitim havuzu, 520 kişilik tribün, kadın ve erkek soyunma odaları, hakem odaları, antrenör odaları, basın odası, ilk yardım odası, fitness salonu, sauna, masaj odaları, vitamin bar ve teknik birimler yer alıyor. KDV dahil yaklaşık 45 milyon TL yatırım bedeli ile tamamlanan proje kapsamında tesiste koşu alanları ve bisiklet yolları ve açık otopark da bulunuyor.

 

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK GÖSTERİ VE KONGRE MERKEZİ 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, Çorlu’nun kültür ve sanat hayatına katkı sunmak amacıyla ilçeye kazandırdığı, 6.930 metrekare inşaat alanına sahip Çorlu Ünal Baysan Gösteri ve Kongre Merkezi’nin 786 koltuk kapasitesi bulunuyor. Proje kapsamında salon ve sahnenin yanı sıra kulisler, sanatçı odaları, prova alanları, hazırlık odaları, toplantı salonu, kokteyl salonu, danışma ve vestiyer, 2 kafe, mescitler ve tesisat odaları bulunuyor.

 

 

 

 

“HİZMET AŞKINI ATATÜRK’ÜN İDEALLERİNDEN ALIYORUZ”

 

Dev yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Yapımı tamamlanan Çerkezköy Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile Çorlu Ünal Baysan Gösteri ve Kongre Merkezi’nin açılışını yapacak olmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Bu tesislerimiz uzun yıllar boyunca halkımıza hizmet verecektir. Biz heyecanı, enerjiyi ve hizmet aşkını Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerinden alıyoruz. Sosyal ve sportif alanda önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Çorlu ve Çerkezköy’deki tesislerimizin hayırlı olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızı açılış törenlerimizde bizlerle birlikte olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı. 

 

Haber / Buse AKIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *