[ad_1]

Hematoloji Bilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Prof. Dr. Sedat Üstündağ, Doç. Dr. Hakkı Onur Kırkızlar, Doç. Dr. Elif Gülsüm Ümit ve Dr. Öğr. Üyesi Tuğcan Alp Kırkızlar, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret ederek akreditasyon belgesini sundular.

 

“ULUSLARARASI AKREDİTE OLDUK”

 

Özverili çalışmanın sonunda Hematoloji Bilim Dalı’nın akreditasyon belgesini aldığını ifade eden Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, “Aslında Haziran başında akredite olduğumuza dair bilgi gelmişti bize ama süreç biraz yavaş ilerlediği için belgemizi yeni aldık. Avrupa Tıp Uzmanları Birliği onaylı olarak uluslararası akredite olduk. Biz yapmış olduğumuz bu çalışma ile diğer bilim dallarına da örnek teşkil ederek onların da önünü açmış olduk. Ben bu belgenin alınmasında emeği geçen çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

YOĞUN GAYRET GÖSTERİYORUZ”

 

Yönetim olarak kalite süreçleri ve akreditasyonu üniversitenin en önemli ve öncelikli konusu haline getirdiklerini ifade eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da “Trakya Üniversitesi olarak uluslararasılaşma hedefine ulaşmak için yoğun gayret gösteriyoruz. Eğitim programlarının ulusal ve uluslararası standartlarda akredite olması en çok önem verdiğimiz konuların başında geliyor. 2016 yılında Fen Fakültesi Biyoloji bölümü ile başlayan ve daha sonra Tıp Fakültesi ile devam eden süreçte 42 birimimiz ulusal ve uluslararası alanda akredite oldular. Bu sürece Hematoloji Bilim Dalı da dahil olarak bize akreditasyon sevincini yaşattı. Üniversitemize bir yıldız daha kazandırdılar” diyerek akreditasyon sürecinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

 

Haber / Buse AKIN

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *