[ad_1]

Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Alirıza Özdemir, Musulça Köyü Cemevi’nde Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Tekirdağ ve Kırklareli’nden gelen canlarla bir araya geldi.

 

 

 

MERİÇ KÖPRÜSÜ FOTOĞRAFI ARMAĞAN ETTİ

 

Alirıza Özdemir’e Edirne Valisi Yunus Sezer, Havsa Kaymakamlığı’na vekalet eden Süloğlu Kaymakamı Adem Can Okur ve Edirne Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Kemal Soytürk eşlik etti. Cemevinde tertip edilen cem etkinliğinde deyişler söylendi, semah dönüldü. Soytürk, programın ardından, binlerce erenlerin Edirne’deki köprülerden Sarı Saltuk’un açtığı yoldan yürüdüklerini ifade ederek, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Alirıza Özdemir’e Meriç Köprüsü fotoğrafı armağan etti.

 

 

 

 

“GÖNÜL BİRLİĞİ KURUYORUZ”

 

Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı olarak bir yandan kurumsal yapıları tamamlarken bir yandan da sosyal ve kültürel faaliyetlere ağırlık verdiklerini kaydeden Özdemir, “Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı olarak Evlâd -ı Fatihan olan sizler için 2024 yılında daha somut adımlar atacağız. Balkanlardaki inanç merkezlerine de hizmet götürme gayreti içerisinde olacağız. Hepiniz bizler için ayrı ayrı çok kıymetlisiniz. Nasıl sizin kalbiniz orada bizimle atıyorsa, bizim kalbimizde burada sizinle atıyor. Bugün siz bize geldiniz, seneye de şahsen ben sizlere konuk olacağım. Anadolu’da pek çok yöreyi ziyaret ediyoruz. Gönül birliği kuruyoruz, bugün de Edirne’mize geldik. Balkanlar’dan gelen canlarımızla, cem erkanı yürüttük, hemhal olduk. Tüm Türkiye’yi, Balkanlar’ı zaman içerisinde dolaşacağız, kurumumuzun misyonunu yerine getireceğiz. Dört koldan çalışmaya devam ediyoruz, sorunları çözeceğiz ve Türk milletine hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

 

Haber / Mehmet Burak TEKEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *