[ad_1]

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi’nde geçici işçi statüsünde çalışan 169 personel ile Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda bir araya geldi. Buluşmaya DİSK Genel-İş Sendikası Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Hasseli de katıldı. 

“TAŞIN ALTINA ELİNİ FAZLASIYLA KOYDU”

İşçiler adına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür eden DİSK Genel-İş Sendikası Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Hasseli, “Geçici işçi çalıştıran birçok belediye var.  

Ama Belediye Başkanımız Recep Gürkan, ‘Ben hemşehrilerimi yalnız bırakmam, işsiz bırakmam’ diyerek, böyle güzel bir yaklaşıma ve tüm bölgelere örnek teşkil edecek bir davranışa imza attı. Taşın altına elini fazlasıyla koydu. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. 

Şu anda tüm bölgeleri araştırın. Belediye Başkanımız Recep Gürkan, geçici işçilerin tamamını sürekli işçi kadrosunu alan ilk belediye başkanı olacak” dedi. 

“TEK GAYENİZ; ÇALIŞMAK, ÇALIŞMAK, ÇALIŞMAK OLSUN”

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Edirne Belediyesi’nde çalışan 169 geçici işçinin 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren sürekli işçi statüsüne geçeceğini belirterek “1 Aralık itibariyle hepiniz sürekli kadroya geçiyorsunuz. Hepiniz sendikalı işçi olacaksınız. 

Hepinize hayırlı olsun. Sizlerden tek şey istiyorum. Tek gayeniz; çalışmak, çalışmak, çalışmak olsun. Emek en kutsal değer. Bizler, insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz. 

İşte bu anlayışla bugüne kadar emeğin ve emekçinin her zaman yanında olduk, yanında olmaya da devam edeceğiz. Tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Haber / Baştuğ Alperen KARDEŞ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *