[ad_1]

 

Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongrede saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konuşan TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne’nin tarihten bu yana önemli bir eğitim ve sağlık merkezi olduğunu söyledi.

“GÜZEL BİR KONGRE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Sağlık alanında önemli araştırmalar yapılarak tedavi hizmeti verildiğini belirten Prof. Dr. Tabakoğlu, “Tıp Fakültesi hastanemiz 1100 yatak kapasiteli. Bölgenin en büyük ve güçlü sağlık kurumu. Bunun yanında Diş Hekimliği, Eczacılık ve Sağlık Bilimleri fakültelerimiz var. 

Aynı zaman Sağlık Meslek Yüksekokulu 19 bölümüyle oldukça güçlü bir sağlık altyapısını taşıyor. Bugün Sağlık Bilimleri Kongresinin altıncısını yapıyoruz. Sağlık alanı multidisipliner bir yapıda. Birlik üniversitelerimiz ve diğer üniversitelerdeki araştırmacıların katılımıyla güzel bir kongre gerçekleştireceğiz” dedi. 

133 BİLDİRİ SUNULACAK

 

Tabakoğlu, Trakya Üniversiteler Birliğinin de faydalı çalışmalar yaptığını ifade etti. TÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Necdet Süt de kongreye yurt içi ve yurt dışından çok sayıda araştırmacının katıldığını dile getirdi. 

Prof. Dr. Süt, kongrede önemli bildiriler yapılacağını belirterek “112 sözlü ve 21 poster bildiri olmak üzere 133 bildiri sunumu gerçekleştirilecek. Güncel konuların tartışılacağı kongremizin mesleğimize ve akademik gelişimimize katkı sağlamasını temenni ediyorum” diye konuştu. 

AA
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *