[ad_1]

 

Edirne’de 24 Ekim’de 1. Murat Devlet Hastanesine bir yakınıyla gelen hasta yakını R.K, henüz bilinmeyen nedenle acil serviste görevli doktor ve sağlık memuruyla tartışmıştı. Doktoru silahla tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınan R.K. çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı.  

1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık R.K., müşteki doktor B.K. ile avukatları katıldı. Sanık savunmasında, gece rahatsızlanarak acil servise kaldırıldığında sağlık çalışanlarının kendisine çok iyi davrandığını, utancından onların yüzüne bakamadığını anlattı.

DOKTORDAN ÖZÜR DİLEDİ

Doktor B.K’dan özür dilediğini belirten R.K, “Pişmanım, doktor hanımdan bana hakkını helal etmesini istiyorum” derken, B.K. de acil serviste hiç kimsenin sanığın üzerine yürümediğini, özel güvenlik görevlisinin de silahının bulunmadığını belirterek R.K.’nın cezalandırılmasını istedi.

MÜVEKKİLİNİN TAHLİYESİNİ TALEP ETTİ

Olay anına ait kamera görüntülerini izlediğini, suçun maddi ve manevi unsurlarının oluşmadığının görüldüğünü savunan Sanık avukatı da müvekkilinin tahliyesini talep etti.  Mahkeme, 6 yıl 4 ay 26 gün hapis cezası verdiği sanık R.K.’nın mevcut halinin devamını kararlaştırdı.

AA
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *