[ad_1]

 

Toplantıda konuşan Vali Sezer, “Yol işinde radikal bir karar aldık. Bundan sonra yapacağımız yolları sıcak asfalt olarak yapmak istiyoruz. Öncelikle grup köy yollarından başladık. Önümüzdeki yıl için Edirne’de 150 kilometrelik bir yol yapacağız” dedi. 

Kemalköy’de düzenlenen toplantıda, Vali Yunus Sezer’in 22 Eylül’de Devecihan Kültür Merkezi’nde yaptığı toplantıda ele alınan konular ile ilgili devam eden ve tamamlanan çalışmalar değerlendirildi.

“AKSİYON ALMAK İSTİYORUZ” 

Vali Sezer, toplantıda yaptığı konuşmada, toplantıda merkez köylerde tamamlanan ve tamamlanması planlanan işleri bir kez daha gözden geçirerek, 2024 yılı ile beraber hızlı bir şekilde bu işlerle ilgili aksiyon almak istediklerini belirtti. Sezer, “İlçelerimizin tamamında bize iletilen taleplerin yüzde 90’ı, bazı ilçelerimizde ise yüzde 100’lük kısmı sonuca bağlandı” ifadelerini kullandı. 

“KÖY YOLLARINDAN BAŞLADIK” 

 

Yol işinde radikal bir karar aldıklarını kaydeden Vali Sezer, “Bundan sonra yapacağımız yolları sıcak asfalt olarak yapmak istiyoruz. Öncelikle grup köy yollarından başladık. Önümüzdeki yıl için Edirne’de 150 kilometrelik bir yol yapacağız. 

En azından 10-15 yıl yol konusunu çözüme kavuşturarak, bu konudaki yoğunluğumuzu, bu konudaki harcayacağımız çabayı, vakti ve maliyeti bize daha çok katma değer üretecek olan tarım projeleri, seracılık, tohum desteği ve sulama alanlarının genişletilmesi gibi projelere harcayıp değerlendirmek istiyoruz” dedi.

TAMAMLANAN ÇALIŞMALAR 

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren yetkililer de “Orhaniye Köyü Tarımsal Altyapı Projeleri işi tamamlandı. Değirmenyeni Köyü Tarımsal Altyapı Projeleri işi tamamlandı. Ekmekçi Grupta Terfi Hattı Değişim işi tamamlandı. Küçükdöllük Köy içi İçme Suyu Şebeke Yapımı işi tamamlandı. Ekmekçi Köy İçi Yolu Bakım İşi tamamlandı. 

Hasanağa 1,5 kilometre üst yol bakım çalışması işi tamamlandı. Üyüklütatar – Tayakadın arası 3 km  yol bakım çalışması işi tamamlandı. Hıdırağa köy İçi Yol Bakım Çalışması İşi tamamlandı. İskender Köyü mezarlık yolu bakımı ve çöplük dozer talebi işi tamamlandı. Karakasım Köyü mezarlık yolu bakım işi tamamlandı. 

Kemalköy köy içi bakım çalışması işi tamamlandı. Köşençiftliği-Musabeyli arası 6 kilometrelik yol bakım çalışması işi tamamlandı. Sarayakpınar köy içi bakım çalışması tamamlandı. Sazlıdere Köyü yeni yerleşim yeri 1 kilometrelik bakım çalışması işi tamamlandı. 

Hacıumur Köyü köy içine asfalt kırığı talebi işi tamamlandı. Hıdırağa Köyü çöplük temizliği talebi işi tamamlandı. Büyükismailçe Köyü çöplük temizliği talebi işi tamamlandı. Üyüklütatar çöplük temizliği talebi işi tamamlandı” dedi. 

Haber / Menşure KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *