[ad_1]

 

İl Özel İdaresi’nin vatandaşa hizmet konusunda gelirlerini yükselttiğini, yeni dönemde hizmet konusunda yatırımların daha fazla olacağını ifade eden Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, “310 milyon lira olan bütçemiz bu yıl 800 milyon liraya çıkarak ortalama olarak iki buçuk kat yatırımlarımız arttı. 

İl Özel İdaresi vatandaşlarımıza hizmet için gelirlerini bir anlamda artırdı. Gelirlerimiz yükseldiği gibi yatırımlarımız da arttı. Edirne bir tarım kenti. Tarıma yapılan yatırımlar katma değer olarak ülke ekonomisine katkı gösteriyor. Bütçemizin büyük bir kısmını bu kaynaklara aktarmaya devam ediyoruz” dedi. 

“VATANDAŞA HİZMETLERİMİZ DE DAHA FAZLA OLACAK”

 

2024 Mali Yılı Yatırım Programı kapsamında yatırım bütçesinin 489 milyon 297 bin 829 lira belirlendiğini söyleyen Geçmiş, İl Genel Meclisi’nin 28 üyesinin tarımsal sulama ile ilgili alınan kararlarda gerekli hassasiyeti gösterdiğini anlattı. 

Geçmiş, “Bütçemizin büyük bir kısmını tarımsal yatırım kaynaklarına aktarmaya devam edeceğiz. İl Genel Meclisi üyelerimizin ve Edirne Valimiz Sayın Yunus Sezer’in çalışmalarıyla gelirlerimiz artırılmış, vatandaşa hizmetlerimiz de gelirlerimize göre daha fazla olacaktır” ifadelerini kullandı. 

“ARTARAK DEVAM EDECEK”

Toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Şenol Kılıç da 2024 mali yılı yatırım programı raporunu meclis üyelerine sundu. Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Nedret Akbulut, “Hükümetin Edirne’ye destekleri devam ediyor. Bu destekler yeni yılda yapılacak yatırımlarda artarak devam edecek” dedi. 

AA
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *