[ad_1]

 

Vali Sezer, “İçme suyu ile ilgili olarak bütün il genelinde, köylerimizde içme suyu sıkıntısı çeken tek bir yerleşim birimimiz kalmayacak şekilde projelerimizi ve çalışmalarımızı yapıyoruz” dedi. 

Hasköy’de gerçekleşen toplantıda, Vali Yunus Sezer’in 15 Eylül’de Havsa’da yaptığı toplantıda ele alınan konular ile ilgili devam eden ve tamamlanan çalışmalar değerlendirildi.

“SIKINTI YAŞAYAN TEK YERLEŞİM YERİ KALMAYACAK” 

 

Vali Sezer toplantıda yaptığı değerlendirme konuşmasında, içme suyu konusunda sıkıntı yaşayan tek bir yerleşim yerinin kalmayacağını ifade ederek, “Önceliğimiz bizim vatandaşlarımızın memnuniyeti ve alt yapı ile ilgili sorunların bir an önce çözülmesi. 

Bunların başında içme suyu ve yol problemi geliyor. İçme suyu ile ilgili olarak bütün il genelinde, köylerimizde içme suyu sıkıntısı çeken tek bir yerleşim birimimiz kalmayacak şekilde projelerimizi ve çalışmalarımızı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİLER 

 

Köseömer Köyü Cami ve Sağlık Evini çevreleyen bahçe duvarlarının onarımı işinin tamamlandığını belirten yetkililer, “Kabaağaç Köyü ile Kulubalık Köyü arası 3 kilometre stabilize malzemeli bakım çalışması yapıldı. Bostanlı Köyü ile Arizbaba Köyü (Kırklareli’ne bağlı köy) arası yolun yapılması işi tamamlandı. 

Habiller Köyü, 1850 metrelik tarımsal sulama hattının eksik olan enerji ihtiyacının giderilmesi işi tamamlandı. Necatiye Köyü yeni yerleşim yeri için 1,5 km yol yapılması işi tamamlandı. Havsa ilçemizde tüm köylere 40 adet çöp konteyneri temin edildi ve tüm köylere ihtiyaç kapsamında dağıtımı yapıldı. 

Kuzucu Köyü 800 metrelik köy içi yolun sıcak asfalt yapılması işi tamamlandı. Kuzucu Köyü yenilenen su şebekesinde eksik bırakılan 800 metrelik şebekenin yapılması işi tamamlandı. Naipyusuf Köyü içme suyu şebeke hattının yenilenmesi işi tamamlandı. 

Yolageldi Köyü 1,2 km sıcak asfalt yapılması işi tamamlandı. Habiller Köyü mevcut sulama göletlerinin ıslah ve bakımının yapılması işi tamamlandı. Necatiye Köyü dere ıslahı yapılan alana köprü yapılması işi tamamlandı” dedi. 

Haber / Menşure KARDEŞ  

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *