[ad_1]

 

Genç müzisyenler 30 Aralık’ta müzik ziyafeti sunmaya hazırlanıyor.

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde faaliyet gösteren Lüleburgaz Belediyesi Konservatuvarında yaşları 7 ila 18 arasında değişen gençler yetenekleri doğrultusunda yönlendirildikleri alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

KENDİLERİNİ GELİŞTİRİYORLAR 

Kemandan çelloya, yan flütten temel müzik eğitimine 13 farklı branşta uzman kadrolardan eğitim alan çocuklar ve gençler, geleceğin sanatçıları olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilen eğitimlerde öğrenciler klarnet, keman, yan flüt, trompet, viyolonsel, çello, trombon, kontrbas, saksafon, tuba, piyano, viyola, vurmalı çalgılar ve temel müzik eğitimi alanlarında kendilerini geliştiriyor.

KONSER 30 ARALIK’TA

 

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’ndeki konservatuvar eğitimlerine devam eden öğrenciler, emek verdikleri enstrümanları ile müzik ziyafeti sunmaya hazırlanıyor. Gönül verdikleri sanat dalında Ekim ayından bu yana önemli ilerlemeler kaydeden konservatuvar öğrencileri, 30 Aralık’ta Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde verecekleri ilk konseri iple çekiyor.

Lüleburgaz Belediyesi Konservatuvarı Genel Sanat Yönetmeni Utku Çorbacı, “Çalışmalarımız başarıyla devam ediyor. Ekim ayında yaptığımız sınavla öğrencilerimizi kabul ettik. Çocuklarımız her hafta sonu 12 farklı bireysel enstrüman dalında atölyelere katılıyorlar ve 30 Aralık 2023 tarihinde vereceğimiz konsere hazırlanıyorlar. 

Çocuklarımızı bir sınava tabi tutarak konservatuvarımıza dahil ediyoruz ve alanında uzman atölye eğitmenlerimiz ile buluşturuyoruz” diye konuştu.

Haber / İrem BANÇO 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *