[ad_1]

 

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenliğin; özverili, sabırlı ve hoşgörülü olmayı gerektiren saygın bir meslek olduğunu dile getiren Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, “Çocuklarımıza, gençlerimize doğruyu, güzeli ve iyiyi öğreten, iş hayatına ve sosyal hayata hazırlayan siz değerli öğretmenlerimiz, çok kutsal bir vazifeyi icra etmektesiniz” dedi. 

“MİLLETLERİ KURTARANLAR YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR”

Toplumumuzun bilimsel, sosyal, kültürel, ekonomik yönden kalkınmasında öğretmenlerin katkısının büyük olduğunu dile getiren Soytürk, Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.’ sözüne de vurgu yaptı. 

“FEDAKARCA ÇALIŞAN ÖĞRETMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Vali Soytürk, mesajında “Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için fedakarca çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. 

Bu vesileyle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor; emekli olan ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Haber / Buse AKIN
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *