[ad_1]

Sadece yurt içinden değil, yurtdışından da ziyaretçi alan Atatürk Evi’ni, toplu olarak ziyaret eden kafilelerin yanı sıra, ilk ve ortaöğretim öğrencileri de öğretmenleri eşliğinde gezerek, adeta zaman yolcuğu yapıyor ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e olan hayranlıkları, gördükleriyle perçinleniyor.

“GÜNEŞ GİBİ PARLAMAYA DEVAM EDECEK”

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Atamızın doğduğu evin birebir aynısını, şehrimizle ve bölgemizle buluşturmanın üzerinden 5 yıl geçti. Geçen süre zarfında, 750 bin kişiyi misafir etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. İstanbul başta olmak üzere, güzel ülkemizin dört bir yanından vatandaşımız, bu nadide yapıyı görmek için Kırklareli’ne geliyor. 

 

 

Sınır ötesinden, Balkan ülkelerinden de konuklarımız oluyor. Gelen herkes sadece Atatürk Evi’ni değil, aynı zamanda Mutlu İnsanlar Kenti Kırklareli’nin ziyaretçisi oluyor. Burada geziyor, alışveriş yapıyor, lezzet duraklarına uğruyor, konaklıyor. Kırklareli’nde ivmesini yükselttiğimiz tarih turizmi, sahip olduğumuz potansiyellerin geliştirilmesiyle daha da güçlü hale geldi.

Yayla Mahallesi’ni, bu açıdan çok önemsemiştik. Her bir projemizi titizlikle hayata geçirdik. Şimdi de bunun meyvelerini topluyoruz. Atatürk Evi, yüz yıl sonra da şehrimizin tepesinde güneş gibi parlamaya devam edecek” diye konuştu.

Haber / Buse AKIN 
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *