Pedro Almodovar’ın ‘Yüksek Topuklar’ filminin unutulmaz sesi Luz Casal, 2023 yılında yayınladığı, 11 şarkıdan oluşan ve klasik enstrümantasyonlar ile farklı ve beklenmedik soundların bir arada sunulduğu bir albüm olarak tanımladığı son albümü “Las Ventanas de mi Alma” ile birlikte 40 yılı aşkın kariyerinin en güzel şarkılarını 30 Kasım’da İş Sanat’ta seslendirmeye hazırlanıyor.

Unutulmaz Pedro Almodovar filmi ‘Yüksek Topuklar’ için kaydettiği Augustin Lara klasiği ‘Piensa En Mi (Beni Düşün)’ şarkısıyla Türkiye’de de çok sevilen, ‘La Pasion’ ile yine platin plak satışlarını geride bırakan Luz Casal, Best Of albüm çalışması ‘Un Ramo De Rosas (Bir Gül Demeti)’ ile de en çok satanlar arasına girmişti.

‘Gracias A la Vida’, ‘Historia De Un Amor’, ‘Amado Mio’ gibi klasik şarkılara getirdiği yorumlarla tüm dünya’da müzikseverlerin hayranlığını kazanan Luz Casal, 2017 yılında Dalida’nın en güzel şarkılarını derlediği “Luz Casal Chante Dalida” albümünü yayınladı. Luz Casal, ertesi yıl hayranları tarafından büyük bir beğeni ile karşılanan ve müzik eleştirmenleri tarafından hakkında övgüyle söz edilen albümü “Que corra el aire”yi müzikseverlerle buluşturdu.

2019’da “Morna” şarkısını yayınlayan sanatçı, Mayıs 2022’de Galiçya Kraliyet Filarmoni Orkestrası eşliğinde kariyerinin en özel şarkılarını seslendirdiği repertuvarı ile CD ve DVD olarak yayınlanan “Solo esta Noche” canlı konser kaydı ve son olarak arzu, endişe ve hayata dair tüm duyguları güçlü bir şekilde yansıtıyor dediği son albümü “Las Ventanas de mi Alma” yı dinleyici ile buluşturdu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *