[ad_1]

Trakya Üniversitesi Karaağaç Yerleşkesi’nde düzenlenen etkinliğe Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Kerem İşcanoğlu ve Öğr. Gör. Begona Rodriguez Rueda ile öğrenciler katıldı.

“BU TARZ ETKİNLİKLER YAYGINLAŞMALI” 

Kamu yararı ve dış mekân temizliği konusunda farkındalık yaratmak için gerçekleştirilen etkinlikte Karaağaç Yerleşkesindeki plastik ve cam atıkları temizledi. Doç. Kerem İşcanoğlu ve Öğr. Gör. Begona Rodriguez Rueda, etkinlikte öğrencilere plastiğin doğaya zararlarını anlatırken, doğanın korunması için yapılması gerekenlerle ilgili bilgi verdiler. 

Etkinlik ile ilgili konuşan Öğr. Gör. Begona Rodriguez Rueda, bu etkinliği çevreye karşı duyarlılığı artırmak adına gerçekleştirdikleri ifade ederek bu tarz etkinliklerin yaygınlaşması gerektiğini vurguladı.

“EMEK VERİLMESİ GEREKİYOR” 

 

Doç. Kerem İşcanoğlu, “Bu konuda ortak mücadele platformu oluşturmak ve farkındalık yaratmak çok önemli.” diyerek başladığı konuşmasında, temiz bir çevre ve temiz bir Edirne için öğrencileri ile birlikte çalıştıklarını ifade etti. “İnsanlar sadece emek verdikleri şeylere değer verirler. 

Çöp atmama eğilimini yaratan şey aslında çöp toplama eğilimidir. Bu bakımdan öğrencilerin eğitiminde bu tarz sosyal projelerin çok büyük önemi var” diyen İşcanoğlu, temiz bir çevrede yaşamak için emek verilmesi gerektiğini vurgulayarak, gönüllü olarak etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

Haber / İrem BANÇO 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *