[ad_1]

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ tarafından Şarköy’de 40 milyon TL’lik yatırım bedeliyle yapılacak olan Cemal Özkan Caddesi ve bağlantılı sokaklarında Yağmur Suyu İnşaatı, Kısmi Kanalizasyon ve İçme Suyu İnşaatları Yapım İşinin temeli atıldı.

Temel atma töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 17 Kasım Şarköy’ün Kurtuluş Bayramı’nda önemli bir projenin temelini attıkları için mutlu olduklarını belirtti. 

“ALTYAPININ GÜÇLENDİRİLMESİNİ ZORUNLU HALE GETİRİYOR”

Şarköy’de bir büyük projeyi daha başlatmış olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyleyen Albayrak, “Hızla büyüyen ve gelişen güzel Şarköy’ümüzün altyapı hizmetlerine olan ihtiyacı her geçen yıl artıyor. Küresel iklim değişikliği hücresel yağışların yoğunluğunu daha da arttırıyor. Bu durum altyapının güçlendirilmesini zorunlu hale getiriyor. 

Yapmış olduğumuz teknik analizler sonucunda Cemal Özkan Caddesi’ne 23 bin metrekarelik havzadan; Atatürk Caddesi’ne 211 bin metrekarelik havzadan yağmur suyu akışı meydana geldiğini tespit ettik. 

Aşamalı olarak gerçekleştireceğimiz çalışmalar sonucunda Cemal Özkan Caddesi ve bu caddeye bağlı sokaklara yağmur suyu hatları yapacağız. Bu kapsamda 40 santimetre ile 140 santimetre arasında çeşitli çaplarda borular döşeyeceğiz ve mazgallar yapacağız” dedi. 

“HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

 

Çalışmalar tamamlandığında 309 metre menfez, 2 bin 245 metre yağmur suyu hattı, 1.495 metre kanalizasyon hattı ve 1.650 metre içme suyu hattı yapmış olacaklarını dile getiren Albayrak, “40 milyon TL yatırım bedelli bu projeyi 2024 yılı Nisan ayına kadar tamamlamayı hedefliyoruz. 

Projemiz tamamlandığında bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız daha kaliteli içme suyu ve kanalizasyon hizmetine kavuşacak. Ayrıca yeni yapacağımız yağmur suyu hatlarıyla, yağışlar esnasında oluşan yüzeysel akıntıların çok büyük ölçüde azalacağını öngörüyoruz. 

Açılış törenimizde de yeniden bir araya gelebilmek ümidiyle bu hizmetimizin hayırlı olmasını diliyorum. Şarköy’e yönelik hizmetlerimiz artarak devam edecek” ifadelerini kullandı. 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİLER

TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak da yaptığı konuşmada proje ile ilgili teknik bilgiler verdi. CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar ve Şarköy Belediyesi Başkan Vekili Nafiz Selçuk Güvenilir de birer konuşma yaparak proje için başta Başkan Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

YATIRIM BEDELİ 40 MİLYON TL

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada da “40 milyon TL yatırım bedeliyle 2024 yılı Nisan ayına kadar tamamlanması planlanan proje kapsamında bahse konu Cemal Özkan Caddesi ve bağlantılı sokaklarda 309 metre menfez, 2 bin 245 metre yağmur suyu hattı, 1.495 metre kanalizasyon hattı ve 1.650 metre içme suyu hattı imalatı yapılacak. Proje tamamlandığında bölgede yaşayan vatandaşlar daha kaliteli içme suyu ve kanalizasyon hizmetine kavuşmuş olacak” denildi. 

Haber / Buse AKIN
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *