[ad_1]

 

Yüceer, “Yıllardır biriktirdiğim Tekirdağ deneyimlerimle ve her birinize dokunacak projelerimle size candan hizmet etmeye geliyorum. Hemşehrilerim bana güvenip, ‘haydi Candan başkan’ dedikten sonra bu yol bize onur verir” dedi.

Aday adaylığını bugün saat 14.00’te CHP Tekirdağ İl Binası önünde yaptığı açıklama ile kamuoyuna duyuran Dr. Candan Yüceer’i soğuk havaya rağmen eşi ve çocuklarının yanı sıra çok sayıda partili de yalnız bırakmazken, Yüceer’in aday adaylığı açıklamasına CHP Kapaklı İlçe Başkanı Emir Tarcan ve Kapaklı’dan çok sayıda partili de katıldı. 

“BENİM İÇİN HUZURU ANLATIR TEKİRDAĞ”

Yüceer, “Yıllardır bu meydanlarda, bu sokaklarda, alanlarda, köylerde, her yerde hep beraberiz. Acımızı, sevgimizi, umudumuzu paylaşıyoruz. Ne mutlu bize ki yan yana omuz omuza yine bir aradayız. Bugün hayatımın en heyecanlı günlerinden biri. 

Hem iş hayatımda hem siyasette çokça tecrübe edinmiş olsam da bugün hissettiğim kıvanç, gurur ve heyecan daha yüksek. Bu güzel kentte çalışıp çabalayan, ailesini kuran, çocuklarını büyüten, nice emekler vermiş, hayatınızın bir parçası olmuş biri olarak buradayım. Tekirdağ’da yaşamanın, Tekirdağlı olmanın en belirgin sonucu yüksek bir aidiyet duygusu. 

Edip Cansever bir şiirinde; ‘İnsan yaşadığı yere benzer. Yaşadığı yerin toprağına, suyuna, suyunda yüzen balığa, toprağını iten çiçeğe, dağlarının, tepelerinin dumanlı eğimine’ der ya, ben de Tekirdağ’a benziyorum. 

Uzun, seyahatlerden döndüğümde, Milletvekilliğimde Ankara’dan döndüğümde bu topraklara, memleketlerime ayağımı bastığımda ‘huzur burada’ diyorum. Benim için huzuru anlatır Tekirdağ. Sevgidir, sıcaklıktır, güven duygusudur” ifadelerini kullandı. 

“CANLA BAŞLA ÇALIŞTIM” 

“Tekirdağ yıllar içinde benim sevdam oldu” diyen Yüceer, “Acısı acım, derdi derdim, başarısı başarım oldu. Tekirdağ benim evim, yuvam. Bir kadın, bir anne hassasiyetiyle evimin hakkını, hukukunu korumak ve bir milletvekili olarak sizin vermiş olduğunuz oylara layık olabilmek için canla başla çalıştım. 

Her platformda Tekirdağ’ın gür sesi olmaya çalıştım. Yeri geldi Meclis’te, yeri geldi alanlarda Tekirdağ’ımın, güzel kentimin ayrımsız her insanı için, her karış toprağı için, her damla suyu, yeşilliği, mavisi için mücadele ettim” ifadelerini kullandı. 

“SEÇİLDİĞİM MAKAMI HAK ETMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞTIM”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunda yürümekten, doğruları söylemekten, haksızlığın karşısında durmaktan bir an bile tereddüt etmediğini ve bundan sonra da etmeyeceğini kaydeden Yüceer, “Asla etmem. Aldığım görevleri, seçildiğim makamı hak etmek için çok çalıştım. 

‘Gücünü nereden alıyorsun?’ diye soranlara dedim ki; ‘Gücümü sizden alıyorum. Tekirdağlı hemşerilerimden alıyorum.’ Her zaman yüzümü de size döndüm. Başka bir yere dönmedim. Ne mutlu bana ki bu kardeşinizi ön seçimlerden iki kez birinci çıkardınız. 

Her zaman partililerimden, seçmenlerimden, hemşerilerimden hep teveccüh gördüm. Bu benim ömrüm boyunca taşıyacağım kıvanç ve gururdur” dedi. 

“TEKİRDAĞ BİR EMEK KENTİ”

Meclis kürsüsünde, Trakya’ya ve Tekirdağ’a üvey evlat muamelesi yapılmasına her zaman karşı çıktığını belirten Yüceer, “Tekirdağ’ın yok sayılmasına, ihmal edilmesine itiraz ettim. İyi günde de kötü günde de buradaydım ve şimdi de buradayım. 

Ayçiçek tarlalarının, kanola bahçelerinin sarıya boyadığı verimli topraklarıyla, masmavi denizi, yaz kış solmayan yeşili, ormanları ile, eşsiz doğal ve tarihi mirasıyla, uluslararası piyasaya üretim yapan 3 binin üzerindeki firmasıyla, bir tarafta tarım emekçisiyle bir tarafta sanayi emekçisiyle Tekirdağ bir emek kenti. 

Tekirdağ, Türkiye’nin gözbebeği olmayı hak eden bir şehir. Her türlü zorluğa karşı üreten, yatırım yapan, vergisini ödeyen, ülke ekonomisine katkı sunan bir şehir ama bir taraftan baktığınızda da bunun karşılığını yatırım olarak alamayan bir şehir. Burada şüphesiz Tekirdağ’ımıza, Tekirdağlı hemşerilerimize bir haksızlık söz konusu. 

Tekirdağ, daha fazla hizmeti, daha iyi bir geleceği hak ediyor. Tekirdağlılar daha iyisini, güzelini hak ediyor” ifadelerini kullandı. 

“BİR HAYALİM VAR” 

Bir umudu olduğunu ifade eden Yüceer, “Gelecek güzel günlere, mutlu yarınlara, Tekirdağlı hemşerilerimin dilediği gibi bir kente kavuşacağına dair bir umudum var. Bir hayalim var. Havasıyla, suyuyla sorunsuz, hemşerilerimin candan kucaklaştığı, toplu taşımada, kentleşmede daha iyiye gitmiş, gençlerin ve kadınların daha mutlu olduğu, örnek belediyeciliği uygulayan, daha yaşanabilir bir Tekirdağ’ı kurduğumuza dair bir hayalim var ve bir inancım var. 

En güzelini yapacağımıza, sizlerle ele ele, kol kola, omuz omuza verdiğimizde her zorluğu yeneceğimize, birlikte en güzelini yapacağımıza, Tekirdağ’da sosyal belediyeciliği ayağa kaldıracağımıza dair bir umudum var. Onun için buradayım, onun için burada karşınızdayım” dedi. 

“BU BİR GELECEK KOŞUSUDUR”

 

Tekirdağ’ın geleceğine dair büyük bir umut ve heyecanla, Tekirdağ’ı en yaşanabilir il yapma amacıyla yola çıktığını kaydeden Yüceer, “Kurucu Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak, 10 yıldır hizmetleriyle ilimizi çok önemli yere taşıdı. Çok sağlam temeller attı. 

Bizler o temeller üzerine büyük bir gelecek koşusuna başlayacağız. Bu bir gelecek koşusudur. Tekirdağ’ı Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında lider kent yapmak için yola çıkıyoruz” ifadelerini kullandı. 

“BU BİR HİZMET YARIŞIDIR”

Bunun bir bayrak ve hizmet yarışı olduğunu söyleyen Candan Yüceer, “Bayrağımızı en ileriye taşıyacağız. Çocuklarımız ‘ne mutlu ki Tekirdağ var’ desinler istiyorum. Kadınlar ‘iyi ki burada yaşıyorum’ desinler, gençlerimiz ‘Tekirdağ bana gelecek oldu’ desinler, yaşlılarımız ‘huzurluyum burada, çok şükür’ desinler istiyorum. 

Artık yuvamda, Tekirdağ’ın mutfağında, hayata dokunan icracı makamda kentime hizmet etmek istiyorum. Tekirdağ’ın hak ettiği hizmetleri alabilmesi için, hemşehrilerimin yüzünün gülmesi, layık olduğu şekilde insanca yaşayabilmesi amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım” dedi. 

“ŞEHRİMİZİ MARKA ŞEHİR YAPMAK İÇİN ADAYIM”

Ayrı gayrı olmadan, herkesin başkanı olmak üzere aday olduğunu söyleyen Yüceer, “Herkese candan olmak üzere adayım. Sadece bir makama değil, bir köklü değişime, büyük bir enerjinin ortaya çıkarılmasına, yeni bir yönetim anlayışına kentimi kazandırmaya, bu güzel kenti bir adım değil koşar adım geleceğe taşımaya adayım. 

Tekirdağlı çiftçimin, işçimin, iş insanımın, öğrencilerimizin, kadınların, gençlerin, çocukların başkanı olmaya adayım. Bağımızın, ormanımızın, yeşilimizin, Ergene’mizin, dağımızın başkanı olmaya adayım. Tekirdağ’ımızın bütün zenginliklerini, kaynaklarını, güzelliklerini halkımızın hizmetine kullanmak için adayım. 

Samimi, güler yüzlü, dürüst, şeffaf, katılımcı, adil bir yönetim için adayım. Bizi birleştiren, önceliğimiz, ortak değerimiz Tekirdağ’ı yüceltmek, yarını daha insancı kurmak için adayım. Türkiye’de yerel yöneticilikte Tekirdağ’ı bir örnek, parmakla gösterilen bir başarı hikayesine çevirmek için adayım. 

Sürdürülebilir, çevreci, sosyal ekonomiyi gözlemleyen, çağımızın teknolojisine ve yeniliklere hazır bir yönetim için adayım. Planlara uygun olarak tarımın yanında, turizm ve lojistik alanında kentimizi planlamak ve şehrimizi bu alanlarda marka şehir yapmak için adayım” diye konuştu. 

“KÜLTÜR MİRASINI KORUMAK VE GELECEK NESİLLERE AKTARMAK İÇİN ADAYIM”

İlçe belediyeleri, sivil toplum kuruluşları, işin uzmanı kadrolar ve bilim insanlarıyla uyumlu çalışarak en iyi ve en hızlı hizmet için aday olduğunu dile getiren Yüceer, “Sağlıklı bir kent olması yönünde alt-üst yapılarımızı ivedi bir şekilde deprem tehdidi altından kurtaracak çalışmalar yapmak, deprem ve diğer afetler noktasında hazır bir kent yapmak için adayım. 

Yüzlerce yıllık tarihi topraklarımızda barındıran mavi gözlü şehrimizin kültür mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için adayım” ifadelerini kullandı. 

“SİZE CANDAN HİZMET ETMEYE GELİYORUM”

Tekirdağ için bir yola çıktığını kaydeden Yüceer, “Sizlerin desteğiyle onurlu bir göreve talibim. İhtiyaçları görüyorum, sorunları duyuyorum, çözümleri biliyorum. 6218 kilometrekarenin her adımında hangi sorunlar yaşadığını görüyorum. Şimdiye kadar yaptıklarım yapacaklarımın teminatı elbette. 

Şimdi, yıllardır biriktirdiğim Tekirdağ deneyimlerimle ve her birinize dokunacak projelerimle size candan hizmet etmeye geliyorum. Hemşehrilerim bana güvenip, ‘haydi Candan başkan’ dedikten sonra bu yol bize onur verir” dedi. 

“KAZANAN TEKİRDAĞ OLACAK, KAZANAN TEKİRDAĞLILAR OLACAK”

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçtiğimiz yerel seçimlerde Tekirdağ’da 4 belediyeyi kaybettiğini anımsatan Candan Yüceer, “Tabi bize yine 12-0 yapmak yakışırdı. Partimizin ve bizlerin bu yerel seçimlerdeki hedefi bellidir. Bizler, yeniden 12-0 yapmak için yola çıkıyoruz. 

Hedefimiz Süleymanpaşa’yı, Kapaklı’yı, Marmaraereğlisi’ni, Hayrabolu’yu yeniden kazanmaktır. Tekirdağ’da yeniden 12-0 hikayesini yazmaya hazır mısınız? Ne karşımızdaki ittifak, ne yıpratma çabaları bizi bu başarıdan alıkoyamaz. Tekirdağ’ı, hiçbir ilçemizi sosyal belediyecilik anlayışından mahrum bırakmayacağız. 

Kazanan Tekirdağ olacak, kazanan Tekirdağlılar olacak, kazanan biz olacağız. Tekirdağ’da el birliğiyle bir başarı öyküsü yazacağız. Türkiye’ye demokrasimizle, dayanışmamızla, projelerimizle ve doğayla barışık çözümlerimizle örnek olacağız. 

Tekirdağ’ın gelecek koşusunu, adaletli yönetim dönemini, lider kent olma hedefini önümüze koyuyorum. Projelerimizle, yönetim anlayışımızla, vizyonumuzla geliyoruz. ‘Önce insan, önce Tekirdağ’ diyenlerin güçlü sesiyle geliyoruz” diye konuştu. 

“TEKİRDAĞ AYAĞA KALKMAYA HAZIR”

Tekirdağ’ın ayağa kalkmaya hazır olduğunu dile getiren Yüceer, “Tekirdağ örnek kent olmaya hazır. Tekirdağ yarını kurmaya hazır. Tekirdağ’a sizinle el ele, kol kola, omuz omuza yürüyecek candan bir başkan lazım. İşte o da burada. Şimdi hep birlikte ‘Önce insan, önce Tekirdağ’ diyerek yola çıkma vakti. 

Haydi birlik içinde, huzurlu, mutlu, daha güçlü, daha güzel, daha yaşanabilir bir Tekirdağ için, geleceğimiz için, çocuklarımız için, hep birlikte yönetmek için yola koyulalım. Biz bu yola baş koyduk. Bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yoludur. 

Yolumuz açık olsun. Bu yolda bana cesaret veren, destek olan siz kıymetli hemşehrilerime çok teşekkür ederim. Bana hep inandınız. Ben bugün çok duygusalım, farklı bir heyecan içindeyim. 12 yıldır bana güven duydunuz, bugün bana güven duyuyorsunuz, umut besletiyorsunuz. 

Yürekten teşekkür ediyorum” dedi.  Her zaman yanında olan eşi Kamil Yüceer’e, oğulları Onur ve Yiğit Yüceer’e ve ailesine de teşekkür eden Yüceer, “Gelişen, kendini yenileyen siyaset anlayışıyla yol yürümekten onur duyduğum yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu yolda beni asla yalnız bırakmayan, bana eşlik eden çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU – Buse AKIN
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *