[ad_1]

Kırklareli’nde, 2019 yılında belediye tarafından açılan Kapalı Pazar Yeri ve Fuar Alanı, 3. Tarım, Hayvancılık, Gıda, Sanayi ve Otomotiv Fuarı’na ev sahipliği yapacak. 

“NİTELİKLİ HEDEFLERİ ÇOĞALTMAYA DEVAM EDECEĞİZ” 

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, geçen yıl 90 bin ziyaretçinin geldiği fuarın, bu sene de büyük ses getirmesini bekledikleri kaydetti. Kesimoğlu, “Belediye olarak, Kırklareli’nin önüne koyduğumuz nitelikli hedefleri çoğaltmaya, o hedeflere hep birlikte ulaşma gururunu yaşamaya devam edeceğiz. 

Belediyemizin 2019 yılında hizmete sunduğu, Trakya’nın en büyük, Türkiye’nin de sayılı yerlerinden birisi olan Kapalı Pazar ve Fuar Alanı, bu yıl üçüncü kez Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı’nı ağırlayacak. Ev sahipliğini yine belediyemizin yaptığı fuarın teknik sorumluluğunu Renkli Fuarcılık üstlenirken, çeşitli kurum ve kuruluşlar da organizasyona paydaşlık yapıyor. 

İlk kez 2021 yılında düzenlenen ve şehrin ticaret dinamiklerini oldukça hareketlendiren fuarımız, 2022 yılında 131 firmanın katılımıyla yaklaşık 90 bin ziyaretçiyi 4 gün boyunca ağırladı. Tarım, hayvancılık, gıda, sanayi, otomotiv, bankacılık, hizmet sektörü, yöresel üretim odakları başta olmak üzere sayısız ticaret platformunu tek çatı altında toplayan fuara, sadece Trakya’dan değil, İstanbul’dan, Türkiye’nin değişik bölgelerinden, sınır ötesindeki ülkelerden de birçok katılımcı ve ziyaretçi akın ediyor” dedi. 

“ÇOK GENİŞ YELPAZEYE HİTAP EDİYOR”

Katılımcıların yıl sonu ve yeni yıl öncesi ticari ve ekonomik hedeflerinde belirleyici rol üstlenen fuarda; Bulgaristan, Yunanistan ve diğer Balkan ülkelerinin de aktif olarak yer aldığını kaydeden Kesimoğlu, “Hem Kırklareli’nin hem Trakya’nın hem de farklı bölgelerin yerel ürünlerini de himaye eden fuar, sadece ticari bir organizasyon değil. 

Çok geniş yelpazeye hitap ediyor. Bu alanın büyük organizasyonları yapabilecek potansiyelde tasarlandığını her zaman söylemiştik. Ve söylediklerimizde ne kadar haklı olduğumuzu hepimiz görmekteyiz. Burada çok büyük bir hazırlık ve yüksek motivasyon var. 

Bu motivasyon sadece markalarını ve hizmetlerini lanse edecek sektör temsilcilerimizde değil, bunun yansımalarını takip ederek, daha sonraki etkinliklere, yeniliklerle hazırlanacak olan tüm yöneticilerimizde ve paydaşlarımızda da mevcut” dedi.

“YENİ BİR YAŞAM MERKEZİ YARATTIK”

Kırklareli’nin büyüyüp gelişmeye devam ettiğini hatırlatan Başkan Kesimoğlu, “Kırklareli Belediyesi olarak, böylesine nitelikli ve büyük bir fuara ev sahipliği yapmaktan dolayı gururluyuz. Bu organizasyonu, sadece ticari segmentte değerlendirmek yetersiz kalır. 

Kırklareli, marka değerleri ve içerisinde barındırdığı tarihi, turistik, kültürel ve sosyal enstrümanlarıyla, son yıllarda büyük mesafe kat etmiştir. Bu açıdan hem fuar süresince hem diğer zamanlarda, şehirde bir turizm odağı, sosyal iletişim alanı, kısacası yeni bir yaşam merkezi yaratmış oluyoruz. 

Şehir içi ve şehir dışından ilimize konuk olacak katılımcılar ile fayda sağlayıcı ve üretken etkileşimler gerçekleşiyor. Kırklareli bu etkinlik sonrasında elde ettiği kazanımlar ile inovatif ve katma değer odaklı projelerini çoğaltarak yoluna devam ediyor. 

3’üncüsünü düzenleyeceğimiz Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı’nın şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Program kapsamında; akademisyenler, sektörel içeriklerle tematik yayın yapan medya kuruluşları ve ekonomi yazarlarının da Kırklareli’nde konuk edileceği belirtildi.

Haber / İrem BANÇO 
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *