[ad_1]

 

Kara para akladıkları iddiasıyla 5 Kasım’da tutuklanan Engin Polat ve babası Sezgin Polat asayiş ve güvenlik gerekçesi ile Marmara Cezaevi’nden Çorlu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledilirken, Engin Polat’ın kardeşi Can Polat, amcası Halit Polat, dayısı Metin Yılmaz, Dilan Polat’ın erkek kardeşi Can Doğu ise Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledildi.

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım’da düzenlenen operasyonda ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, ‘vergi usul kanununa muhalefet’, ‘mal varlığı değerlerinin meşru kaynağını gizlemek’, ‘spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli veya müşterek bahis ya da şans oyunlarıyla bağlantılı olarak para nakline aracılık etme’ suçlarından gözaltına alınan Dilan Polat ile eşi Engin Polat ve kız kardeşi Sıla Doğu’nun da aralarında olduğu 14 şüpheli tutuklanarak Marmara Cezaevi’ne konulmuştu. 

ENGİN POLAT VE BABASI ÇORLU CEZA İNFAZ KURUMU’NA NAKLEDİLDİ

Tutuklandıktan 11 gün sonra Engin Polat ile babası Sezgin Polat asayiş ve güvenlik gerekçesi ile Çorlu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledilirken, Engin Polat’ın erkek kardeşi Alper Kürşat Polat ile Zekayi Tepe ise, Kocaeli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledildi. 

Engin Polat’ın kardeşi Can Polat, amcası Halit Polat, dayısı Metin Yılmaz, Dilan Polat’ın erkek kardeşi Can Doğu ise Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledildi. Dilan Polat, kız kardeşi Sıla Doğu’nun da aralarında olduğu kadın tutuklular ise Marmara Cezaevi’nde kaldı. 

Haber / Şaban KARDEŞ
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *