[ad_1]

 

Adana’dan sonra Kırşehir’de sahne alan Şehir Tiyatrosu oyuncularına oyunun sonunda plaket takdim edildi. 

Cumhuriyet ilkeleri ışığında şehrin kültürel yapısına katkı sağlamak, tiyatro sanatını yaygınlaştırmak ve evrensel değerlere sahip bireylerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak, kentimizi ulusal ve uluslararası alanda kültür sanat faaliyetleri açısından özel bir konuma getirmek ve sanat üretiminde yüksek standardı yakalamak amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şehir Tiyatrosu, diğer illerde sahne almaya devam ediyor.

“İLİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDİYORLAR” 

 

Kırşehir Belediyesi 1. Tiyatro Festivali’nde “Karmakarışık” adlı oyunu sahneleyen Şehir Tiyatrosu oyuncuları, ayakta alkışlandı. Oyun sonunda Kırşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cumhur Uzun tarafından sanatçılara plaket takdim edildi. 

Cumhuriyetin 100. Yılında önemli bir projeyi daha hayata geçirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız 2023 yılında hizmete sunmanın gururunu yaşadığımız şehir tiyatromuz ilimizi ulusal alanda da en iyi şekilde temsil ediyor. 

Tüm sanat dallarını kapsamaya çalışan, bireysel ve toplumsal değerleri temel alan özgün sanat eserleri üretmek üzere her zaman güzeli ve iyiyi aramak için yola çıkan ve her durumda köklerinden beslenip evrensele ulaşmak için devamlı gelişmeyi amaçlayan bir sanat kurumu olmasını hedeflediğimiz Şehir Tiyatromuz, kurulduğu günden bu yana hem ödüllere doymuyor hem de sahnelediği tüm oyunlarla izleyicilerin takdirini kazanıyor. 

 

Kırşehir Belediyesi’nin düzenlediği 1. Tiyatro Festivali’nde “Karmakarışık” adlı oyunla Kırşehirli tiyatroseverlerin gönüllerini fetheden tüm şehir tiyatrosu ekibimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. 

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletimizin güzel sanatlar sevgisini, her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek yükseltmek milli ülkümüzdür’ sözünden hareketle, şehir tiyatrolarımız bünyesindeki tiyatro sanatçılarımızın, Atamızın bu sözünü gerçekleştireceklerine yürekten inanıyor, başarılarla dolu yıllar diliyorum” dedi.

 

Haber / Buse AKIN   

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *