[ad_1]

Bursa’ya giden Keşanlılar, program kapsamında Bursa’da I. Bayezid tarafından 1396-1400 yılları arasında yaptırılan Ulu Camii’yi ziyaret ederken, Bursa’nın bir beylikten dünya devletine uzanan yolculuğunun anlatıldığı, 360 derece dairesel döngü içerisinde fetih gününün resmedildiği Bursa Fetih Müzesi Panorama 1326’yı da ziyaret etme imkanı buldu. 

Emir Sultan Camii’ni de ziyaret eden Keşanlılar, tarihi mekanların ziyaret edilmesinin ardından Keşanlılar Buluşması’na katıldı. Saat 19.00 sıralarında başlayan programa Türkiye’nin dört bir yanından katılan Trakyalılar doyasıya eğlenirken, tanışma ve kaynaşma imkanı buldu.

“KÜLTÜR TURLARINA ÖNEM VERİYORUZ”

 

Keşan Belediyesi olarak kültür turlarına önem verdiklerini belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Hemşehrilerimizin günlük hayatın stresinden uzaklaşmalarını, eğlenmelerini, farklı şehirler görmelerini sağlayan gezilerimiz yoğun ilgiyle devam ediyor. Daha önce İstanbul, Edirne, Balıkesir, Ankara başta olmak üzere farklı şehirlere geziler düzenlemiştik. 

Vatandaşlarımızı bu defa Bursa’ya gönderiyoruz.  Tarihi mekanları ziyaret edecekler ve ‘Trakyalılar Buluşması’nda doyasıya eğlenecekler. Gezilerimiz ile daha çok şehirler göreceğiz. Her zaman vatandaşımızın yanında, yarınında, umutlarında beraber olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Haber / Ebru CÜNİ
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *