[ad_1]

 

İlçeye devlet yatırımı olarak 314 derslik ve 250 kişilik spor salonu kazandırılırken, hayırseverler tarafından da 113 derslik ve 500 kişilik spor salonu kazandırıldı.

Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, 2018-2023 yılları arasında Kapaklı’da eğitim alanında yapılan devlet ve hayırsever yatırımlarını paylaştı. 

5 YILDA 314 DERSLİK

5 yılda  devlet yatırımı olarak Sanayiciler İlkokulu’na 21  derslikli ek bina, İrfan Fatma Mandalı İlkokulu’na 21 derslikli ek bina, 24 derslikli Karaağaç Atatürk Ortaokulu, 24 derslikli Kapaklı Ortaokulu, 32 derslikli Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, 24 derslikli Aziz Sancar Anadolu Lisesi, 24 derslikli Kapaklı Anadolu İmam Hatip Lisesi, 32 derslikli Şehit Kadir Dadaş Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi, 24 derslikli Oktay Sinanoğlu Anadolu Lisesi, 8 derslikli Kapaklı Özel Eğitim Uygulama Okulu, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi’ne 250 kişilik spor salonu yapıldığını ifade etti. 

Bahçelievler Mahallesi’ne yapılacak olan 24 derslikli ilkokul-ortaokul ile 24 derslikli Karaağaç Mahallesi İlkokulu’nun inşaatının başladığını ifade eden Danışmaz, 24 derslikli Mehmet Elfide Erdegül İlkokulu, 4 derslikli Atatürk Mahallesi Anaokulu (Yuvam) ve  4 derslikli Atatürk Mahallesi Anaokulu’nun ise ihale aşamasında olduğunu dile getirdi. Danışmaz, devlet yatırımı olarak Kapaklı’ya 5 yılda 314 derslik ve 250 kişilik spor salonu kazandırıldığını belirtti. 

HAYIRSEVER YATIRIMLARI

Hayırseverler tarafından da 500 kişilik Özel ÇOSB Spor Salonu, 21 derslikli Nazmiye Seyfettin Koçak Ortaokulu, 24 derslikli Zeliha Mehmet Tusçuoğlu Ortaokulu, 24 derslikli Türk Metal Sendikası Pevrul Kavlak  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 24 derslikli Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu,  4 derslikli Serpil-Nihat Orhan Anaokulu’nun eğitime kazandırıldığını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, 16 derslikli TOBB Ortaokulu’nun inşaatının ise devam ettiğini belirtti. 

DERSLİK SAYISI 460’TAN 887’YE ÇIKARILDI

 

Hayırseverler tarafından 5 yılda Kapaklı’ya 5 yılda 113 derslik ve 500 kişilik spor salonu kazandırıldığını kaydeden Danışmaz, 2018-2023 yılları arasında Kapaklı’ya devlet ve hayırsever desteği ile toplam 427 derslik ve 750 kişilik spor salonu kazandırıldığını, ilçe geneli toplam derslik sayısının da 5 yılda 460’tan 887’ye çıkarıldığını ifade etti. 

18 KONFERANS SALONU, 25 KÜTÜPHANE KAZANDIRILDI

Okul yatırımlarının dışında 18 Adet Konferans Salonu (100-150 kişi kapasiteli), 25 adet Kütüphane, Robotik Kodlama Sınıfları, Kapaklı BİLSEM, Kapaklı Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Kapaklı Mesleki Eğitim Merkezi ve Kapaklı E-sınav Merkezi’nin kazandırıldığını, 5 yılda 3 kitap fuarı düzenlendiğini kaydeden Danışmaz, “LGS Türkiye 1’inciliği, Bursluluk Sınavı Türkiye 1’inciliği, YKS sınavlarında Türkiye dereceleri elde ettik. 

İlçemiz ÖSYM Sınav Merkezi oldu. 2 Lisemiz Proje Okulu olurken, 6 Ortaokulumuz Yabancı Dil Ağırlıklı okul oldu. Eğitimde İyi Örneklerde Tekirdağ 1’inciliği, sporda tüm branşlarda Tekirdağ Şampiyonlukları, Kick Box Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu, Satranç Türkiye 3’üncülüğü, Akıl ve Zeka Oyunları Türkiye 10’unculuğu elde ettik. 

TÜBİTAK projesinde Türkiye finallerine kaldık. AB Projelerinde öğretmen ve öğrencilerimiz İtalya, Almanya, İspanya, Çekya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Avusturya gibi ülkelerde staj ve eğitim fırsatı elde etti” dedi. 

TEKİRDAĞ’IN EN BAŞARILI İLÇELERİNDEN BİRİ HALİNE GELDİ

 

5 yıl önce Tekirdağ genelinde başarı durumunda 11’inci sırada olan Kapaklı’nın 5 yıllık süre zarfında Tekirdağ’ın en başarılı ilçelerinden biri haline geldiğini belirten Danışmaz, “Bu süreçte bizlere destek olan ve katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.  

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *