[ad_1]

 

13 Kasım Tekirdağ’ın Kurtuluşunun 101’inci yılı dolayısıyla mesaj yayınlayan Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “13 Kasım; Tekirdağlılar için onur günüdür, gurur günüdür” dedi.

Günay, mesajında şu ifadelere yer verdi: “13 Kasım; başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mücadele arkadaşlarının, isimsiz kahramanlarımızın, şehitlerimizin, gençlerimizin, vatanı için, gelecek nesiller için her türlü fedakarlıkta bulunan milletimizin aziz hatıraları önünde saygı, sevgi ve minnetle eğildiğimiz, onları şükranla andığımız, mücadelelerini yeni nesillere aktaracağımızın emanetlerine her zaman sahip çıktığımızın çıkacağımızın sözünü verdiğimiz bir gündür. 

Her zaman bağımsızlığını, birlik ve beraberliğini her şeyin üzerinde tutarak bunun için büyük mücadeleler veren aziz milletimiz, ebediyen bu topraklarda hür yaşamaya devam edecektir. Ülkemizin ve şehrimizin büyük mücadeleler sonucu bu günlere geldiğini asla unutmamalıyız. 

Bu duygu ve düşüncelerle Tekirdağ’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü yürekten kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti’ni bize emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun yol arkadaşlarını ve ebediyete intikal eden şehitlerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyorum.”

Haber / Şaban KARDEŞ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *